Egzamin ósmoklasisty 2024 z matematyki to drugi przedmiot z którym muszą zmierzyć się uczniowie szkół podstawowych w środowy poranek 15 maja. Matematyka nazywana królową nauk, jest niesamowicie stresująca dla wielu młodych osób. Powód? Oczywiście wszelkie obliczenia, równania, styczność z liczbami i wzorami, które potrafią sprawić kłopot. Według danych zamieszczonych na stronie GOV.PL, do egzaminu ósmoklasisty w 2024 roku przystępuje 214 500 polskich ósmoklasistów oraz ponad 11 600 uczniów będących obywatelami Ukrainy. Pierwszego dnia testów młodzież rozwiązywała arkusze z języka polskiego, natomiast drugiego dnia czekała na nich matematyka. Przypomnijmy, że egzamin ósmoklasisty z tego przedmiotu trwa 100 minut, a na salę nie można wnosić kalkulatorów, cyrkli i innych przedmiotów. Co było na egzaminie ósmoklasisty 2024 z matematyki?
ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2024 - czy można nie zdać testów? Ile trwają egzaminy?
Egzamin ósmoklasisty matematyka - ARKUSZ CKE 2024
Gdzie znaleźć arkusz egzaminu ósmoklasisty 2024 z matematyki? Uczniowie rozpoczęli testy o godzinie 9:00 i na ich rozwiązanie pierwszego dnia mają aż 100 minut. Arkusze z matematyki będą dostępne na oficjalnej stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w środę 15 maja najprawdopodobniej o godzinie 13. Dodatkowo arkusze będą dostępne na naszej stronie w specjalnej galerii. Bądźcie czujni!
[AKTUALIZACJA 15.05 GODZ. 13:00]
Arkusze są już dostępne. Znajdziecie je w naszej galerii, a także na oficjalnej stronie CKE.
Egzamin ósmoklasisty 2024 język polski - ROZWIĄZANIA, ODPOWIEDZI
Gdzie szukać rozwiązań do zadań z matematyki, która odbyła się 15.05? Niestety odpowiedzi nie są znane i udostępniane. To co wyszło Wam w arkuszu możecie omówić najszybciej ze swoim nauczycielem lub korepetytorem. Póki co treść zadań i to z czym uczniowie mieli problem jest jedną wielką niewiadomą. Z pewnością poznamy ich odczucia i reakcje lada moment w serwisie X (dawny Twitter).
[AKTUALIZACJA 15.05 GODZ. 11:45]
Według relacji uczniów w sieci egzamin ósmoklasisty z matematyki nie sprawił im największego problemu. Zadania zamknięte były łatwe, natomiast nieco trudności mogło sprawić im zadanie z geometrii o bokach kwadratu oraz to z truskawkami. Było to zadanie rachunkowe z tymi owocami, za które można było zdobyć aż trzy punkty. Polegało na obliczeniu zysku ze sprzedaży 120 kg truskawek (w treści zadania było jasno napisane, że truskawki sprzedawane były w paczkach o trzech różnych wielkościach).