wyniki, szkoła

i

Autor: pixabay.com

Egzamin ósmoklasisty 2022 - kiedy i gdzie sprawdzić WYNIKI? Kiedy będą wyniki testów?

2022-07-01 9:56

Egzamin ósmoklasisty to jeden z ważniejszych sprawdzianów w życiu młodych osób. To nie tylko zmierzenie się z arkuszami, ale także sprawdzenie swojej wiedzy ze szkolnych lat. To także idealna okazja do zarobienia punktów, które są niesamowicie ważne podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Gdzie sprawdzić wyniki testów? Kiedy będą dostępne?

Egzamin ósmoklasisty 2022 to bardzo stresujący moment w życiu młodych osób i nie ma się co dziwić. To pierwsza tak poważna sytuacja w ich życiu, a punkty zdobyte z testów są dla nich niesamowicie ważne podczas rekrutacji do szkoły średniej. W tym roku egzaminy ósmoklasisty rozpoczęły się 24 maja i potrwają łącznie trzy dni do 26 maja. Młodzież zmierzy się jak zawsze z językiem polskim, matematyką, a także językiem obcym nowożytnym. Przypomnijmy, że łącznie w tym roku do testów ósmych klas podeszło ponad 502 600 uczniów z prawie 12 600 szkół. To jednak nie koniec. Oprócz tego do testów przystępuje także około 7 150 uczniów, którzy są obywatelami Ukrainy. Gdzie szukać wyników? Jak je sprawdzić i na jakiej stronie? Co jeśli kartka z loginem i hasłem się zgubiła? Odpowiedzi na te pytania, poznacie pod Szybkimi Pytaniami z Bryską.

Szybkie Pytania - Bryska

Egzamin ósmoklasisty 2022 - kiedy wyniki?

Kiedy będą wyniki z egzaminu ósmoklasisty? To pytanie zadaje sobie wielu uczniów, którzy są ciekawi jak poszły im tegoroczne testy. Wyniki egzaminów będą dostępne już 1 lipca 2022 roku od godziny 10:00, z kolei zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty, młodzież otrzyma tydzień później - dokładnie 8 lipca 2022 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2022 język polski - odpowiedzi, arkusz CKE, zadania. Co było na testach?

Sonda
Czy egzamin ósmoklasisty to dobry pomysł na sprawdzenie wiedzy ucznia?

Egzamin ósmoklasisty 2022 - jak sprawdzić wyniki?

Gdzie sprawdzić wyniki? W jaki sposób sprawdzić wyniki z testów? Odpowiedzi na to pytanie szuka większość uczniów, dlatego nie trzymamy Was dłużej w niepewności. Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 uczniowie będą mogli otrzymać drogą elektroniczną, poprzez zalogowanie się na indywidualne konto na wyniki.edu.pl. Aby tego dokonać należy zalogować się własnym numerem PESEL, a także wpisać hasło, które nauczyciele rozdawali każdemu zdającemu w szkole.

Co zrobić jeśli kartka z loginem i hasłem do wyników się zgubiła? Nie panikuj - to żaden problem. W razie zgubienia hasła do serwisu OBIEG, który potrzebny jest do sprawdzenia wyniku egzaminu ósmoklasisty, należy zgłosić się do dyrektora szkoły, który ma możliwość ponownego wygenerowania.

Egzamin ósmoklasisty 2022 WYNIKI - problemy z logowaniem. Czemu nie można sprawdzić wyników?