Egzamin ósmoklasisty 2022 język polski - odpowiedzi, arkusz CKE, zadania. Co było na testach?

2022-05-24 13:17

Egzamin Ósmoklasisty 2022 wystartował. Na pierwszy ogień poszedł język polski z którym zmierzy się ponad 502 600 uczniów z prawie 12 600 szkół. Oprócz tego do testów przystępuje także około 7 150 uczniów, którzy są obywatelami Ukrainy. Jak wyglądał tegoroczny arkusz? Czy zadania były trudne? Sprawdźcie szczegóły!

Egzamin Ósmoklasisty z języka polskiego 2022 - czas start! Gdzie szukać odpowiedzi do zadań? Czy są już dostępne arkusze w sieci? Odpowiedzi na te pytania poszukuje wiele osób. We wtorek 24 maja rusza trzydniowy maraton ósmych klas z testami. Młodzież będzie musiała zmierzyć się z egzaminami z języka polskiego, matematyki, a także języka obcego nowożytnego. Co ciekawe, do tegorocznych testów zostało zgłoszonych ponad 502 600 uczniów z prawie 12 600 szkół,a także około 7 150 uczniów - obywateli Ukrainy z mniej więcej 2 500 placówek. Warto również wiedzieć, że Centralna Komisja Egzaminacyjna wewspółpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 179 różnego rodzaju arkuszy, w tym aż 51 arkuszy z języka polskiego. Gdzie szukać tegorocznych arkuszy? Jakie są odpowiedzi do zadań?

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2022 - przecieki. Co może być na testach?

Sonda
Którego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty obawiasz się najbardzie?

Egzamin Ósmoklasisty 2022 język polski - ROZWIĄZANIA

Gdzie szukać odpowiedzi i rozwiązań do zadań z języka polskiego? Odpowiedzi z testów najszybciej możecie skonsultować ze swoim nauczycielem, ponieważ oficjalne rozwiązania pojawią się na stronie CKE dopiero za jakiś czas. O tym co było na testach, poinformujemy Was po zakończonym egzaminie. Śledźcie nas uważnie!

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2022: Balladyna, Zemsta, Reduta Ordona na egzaminie? To pewniaki! 

Egzamin Ósmoklasisty 2022 język polski - ARKUSZ CKE

Gdzie znaleźć arkusz egzaminu ósmoklasisty 2022? Tegoroczne arkusze będą dostępne na oficjalnej stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej we wtorek 24 maja najprawdopodobniej o godzinie 13. Jeśli tylko pojawią się w sieci, udostępnimy Wam je w tym artykule. Poniżej znajdziecie pierwsze reakcje uczniów dotyczące testów z języka polskiego.

AKTUALIZACJA 24.05.2022 - GODZ 13:11

Arkusze są już dostępne na stronie CKE. Znajdziecie je także w galerii na samej górze tego artykułu.

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2022 - kiedy i gdzie sprawdzić WYNIKI? Kiedy będą wyniki testów?

Egzamin Ósmoklasisty 2022 język polski - ZADANIA

Jakie były zadania na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego? Młodzież otworzy swoje arkusze o godzinie 9:00 i będą mieli łącznie 120 minut na ich rozwiązanie. Po zakończonych testach z pewnością będą dzielić się swoimi odczuciami w internecie, dlatego śledźcie nas uważnie, a zobaczycie ich reakcje!

AKTUALIZACJA 24.05.2022 GODZ 10:39

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego dobiega końca. Młodzież powoli wychodzi z sal egzaminacyjnych i dzielą się w internecie swoimi odczuciami. Niestety okazuje się, że sporym zaskoczeniem okazała się lektura. Uczniowie liczyli, że ujrzą w arkuszu Balladynę lub Kamienie na szaniec, a otwierając testy ich oczom ukazała się lektura Zemsta. Ósmoklasiści musieli napisać rozprawkę, na temat tego czy z przyjaciółmi łatwiej pokonuje się przeciwności losu. Było także opowiadanie na temat tego, czy spotkało się bohatera którejś z lektur oraz należało wyciągnąć z tego wnioski, natomiast krótką formą wypowiedzi do napisania było zaproszenie na szkolny piknik. Dodatkowo pojawiły się grafiki, zadania typu prawda fałsz i nie tylko. Poniżej znajdziecie reakcje uczniów.

Szybkie Pytania - Bryska