ŚRODA POPIELCOWA

Obrazki na Środę Popielcową. Religijne pozdrowienia i wierszyki dla bliskich

2024-02-14 9:14

Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post. To czas pokuty, modlitwy, wyciszenia i pracy nad sobą. Tego dnia obowiązuje wiernych post ścisły, a w kościołach odbywają się uroczyste msze święte z obrzędem posypywania głów popiołem. Tego dnia warto posłać bliskim religijne pozdrowienia. Z pewnością w ich sercach pojawi się radość, że ktoś o nich pamięta.

Środa Popielcowa w 2024 roku zbiega się z Walentynkami i oznacza początek Wielkiego Postu. Jest to 40-dniowy okres pokuty i przygotowanie do świąt wielkanocnych. Zgodnie z kanonami 1251-1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, natomiast rano, późnym popołudniem i wieczorem, w kościołach odprawiane są msze święte. Nie są to jednak zwykłe nabożeństwa. Podczas ich trwania duchowni posypują głowy wiernych popiołem po to, aby przypomnieć wszystkim o śmierci, przemijaniu i znikomości rzeczy ziemskich słowami: Pamiętaj człowieku, że z prochu powstałeś i w proch się obrócisz. Co ciekawe, popiół ten pochodzi z palm poświęconych w Niedzielę Palmową z ubiegłego roku. Czyn ten podkreśla związek pomiędzy pokutą wiernych, męką i śmiercią Chrystusa.

ZOBACZ TAKŻE: Czy w Środę Popielcową można jeść mięso i słodycze? Jest wyjątek!

Pytamy o wszystko Ralpha Kaminskiego Radio Eska AMA

Pozdrowienia na Środę Popielcową

W ten szczególny dzień warto pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o swoich bliskich. Warto otoczyć ich modlitwą i wysłać im pozdrowienia z okazji Środy Popielcowej. Obrazek z sentencją z pewnością będzie miłym gestem!