Do kościoła tylko z paszportem covidowym. Surowe restrykcje na święta Bożego Narodzenia!

i

Autor: Caniceus

Do kościoła tylko z paszportem covidowym. Surowe restrykcje na święta Bożego Narodzenia!

2021-12-20 9:14

Do kościoła tylko z paszportem covidowym? To nie wszystko zamknięte zostały place zabaw, teatry, kina, parki rozrywki, ogrody zoologiczne, muzea, galerie sztuki, ośrodki kultury, szkoły ludowe, sale wielofunkcyjne, pomieszczenia przeznaczone na publiczną działalność oświatową i imprezy sportowe. Surowe restrykcję mają potrwać do 17 stycznia.

W ramach ograniczenia rekordowej fali epidemii koronawirusa w Danii nowe i bardziej surowe ograniczenia weszły w życie w niedzielę i tymczasowo zakończą się 17 stycznia. Restrykcje mocno uderzą w życie kulturalne, przez co społeczeństwo nie jest zadowolone z decyzji rządu. - Boli mnie to, ponieważ wszyscy wiedzą, że przeszliśmy już przez trudny okres - mówiła premier Mette Frederiksen. W Danii od wczoraj zamknięte będą place zabaw, teatry, kina, parki rozrywki, ogrody zoologiczne, muzea, galerie sztuki, ośrodki kultury, szkoły ludowe, sale wielofunkcyjne, pomieszczenia przeznaczone na uroczystości kościelne, publiczną działalność oświatową i imprezy sportowe. Podobnie jak salony gier, kasyna, place zabaw i wesołe miasteczka. Dlatego w święta Bożego Narodzenia Duńczycy do kościoła wejdą tylko z paszportem covidowym.

Spis treści

  1. Do kościoła tylko z paszportem covidowym
  2. Surowe restrykcje na święta Bożego Narodzenia!

CZYTAJ TAKŻE: Piąta fala koronawirusa NIEUNIKNIONA?! Wiceminister zdrowia wskazał datę. Będą dodatkowe obostrzenia?

Do kościoła tylko z paszportem covidowym

Jak podkreślał dyrektor Urzędu Zdrowia, Søren Brostrøm, w tym roku rząd nie będzie wskazywał co obywatele kraju mają robić w święta, ale podkreślił, że ma nadzieję na zachowanie zdrowego rozsądku i odpowiedzialności. - Głównym przesłaniem jest zachowanie zdrowego rozsądku. Upewnij się, że się zaszczepiłeś, zostań w domu, jeśli jesteś choć trochę chory – mówił. Tegoroczne nabożeństwa bożonarodzeniowe mogą się odbyć, ale będą miały wymagania dotyczące paszportów covidowowym, a także przestrzeni, które określają, ile osób może być w kościele.

- Należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie tłoczyć się w kościele i poza nim. Należy zapewnić dodatkową wentylację i przerwy między poszczególnymi nabożeństwami, aby ludzie mogli się przewietrzyć - mówi minister ds. kościoła i kultury Ane Halsboe-Jørgensen.

Surowe restrykcje na święta Bożego Narodzenia!

Ten weekend był dla Duńczyków ostatnią szansą na późne wyjście z domu. Od niedzieli o godzinie miejsca serwujące posiłki, w tym restauracje i bary zostały zamknięte o godzinie 23:00. Co więcej, również w sklepach są obostrzenia dotyczące przestrzeni i tego ilu klientów może wejść do sklepu.

Rząd wydał apel do unikania tłoku w świątecznych zakupach, więc sklepom zaleca się rezygnację z ofert kolejkowych, wydłużenie okresu wymiany na prezenty świąteczne i tym podobne. Prywatne imprezy poza domem, w tym wesela i różnego rodzaju przyjęcia powinny odbywać się zgodnie z zasadami obowiązującymi w restauracji. Oznacza to między innymi, że muszą one być zamykane o godzinie 23.00. Paszporty covidowe wymagane są w transporcie publicznym, a pracodawców zachęca się do wysyłania pracowników do domu i korzystania z pracy zdalnej, jeśli to możliwe.

Stracił samochód przez covid
Sonda
Limit wiernych w kościołach. Czy to dobry pomysł?
Źródło: Do kościoła tylko z paszportem covidowym. Surowe restrykcje na święta Bożego Narodzenia!