pogoda

i

Autor: canva

Długoterminowa prognoza pogody na SIERPIEŃ 2022. Upały, tropikalne noce i burze powrócą!

2022-08-05 8:52

Jaka będzie pogoda w sierpniu? Odpowiedzi na takie pytanie poszukuje wiele osób. Nic dziwnego, w końcu to ostatni wakacyjny miesiąc podczas którego można solidnie odpocząć na urlopie, a uczniowie od szkolnych obowiązków. Sprawdź długoterminową prognozę pogody na sierpień 2022. Upały, tropikalne noce i burze, będą pojawiać się w tym miesiącu dosyć często!

Prognoza pogody na SIERPIEŃ 2022 - będzie ciepło czy zimno? Przed nami ostatni wakacyjny miesiąc. To wciąż czas urlopów, odpoczynku, pluskania się w zalewach i nad morzem, zdobywanie szczytów, jak i totalny relaks. W związku z tym wiele osób zastanawia się jaka będzie pogoda w sierpniu? Czy czeka nas wciąż upalne lato? A może w końcu przyjdzie upragnione ochłodzenie? Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, co do pogody w sierpniu. O ochłodzeniu możemy na razie zapomnieć, także ta informacja na pewno ucieszy wszystkie osoby, które są przed wymarzonym urlopem. W sierpniu zapowiadane są ciepłe dni, jednak nie unikniemy także gorszej aury w postaci gwałtownych burz.

15 sierpnia 2022 - czy jest wolne od pracy? Co to za święto?

WSH IV - Kochali się namiętnie w męskiej ubikacji

Pogoda na sierpień 2022

Jaka będzie pogoda w sierpniu 2022? Z długoterminowej prognozy wynika, że pogoda w tym miesiącu będzie niemalże identyczna jak w lipcu. Możemy zapomnieć o upałach sięgających 38 stopni Celsjusza, a cieszyć się temperaturą dochodzącą do 30 stopni powyżej zera. Z obserwacji ekspertów wynika, że początek sierpnia będzie bardzo ciepły i słoneczny, podobnie jak noce, a najcieplej będzie w okolicach 5 sierpnia. Właśnie w okolicach weekendu, temperatura w wielu miejscach w Polsce przekroczy nawet 27-30 stopni! Kilka dni później w centrum i na północy kraju spodziewane są niegroźne burze, bez opadów deszczu. Choć na niebie przez większość dni będzie pojawiać się gorące słońce, to pogoda popsuje się w drugiej połowie miesiąca. Opady deszczu, więcej ciemnych chmur i niższa temperatura będzie odczuwalna w dniach 25-28 sierpnia. W niektórych miejscach nastąpi ochłodzenie nawet poniżej 20 stopni Celsjusza i tak może zostać do końca wakacji. Pamiętajmy jednak, że długoterminowa prognoza pogody lubi płatać figle, więc na koniec miesiąca trzeba patrzeć z przymrużeniem oka.

Kawa mrożona na upały, najlepsza lemoniada - te przepisy pokochasz w gorące dni!

QUIZ. Masz pecha czy szczęście?

Pytanie 1 z 10
Drogę przebiega Ci czarny kot, co robisz?