szkoła

i

Autor: pixabay.com

Długi weekend dla uczniów w październiku 2022. Dni wolne ucieszą każdego!

2022-10-13 9:03

Uczniowie uwielbiają dni wolne, a w październiku będzie ku temu okazja! Dodatkowo dzień wolny wydłuży weekend, więc będzie więcej czasu na odpoczynek. Kiedy jest wolne w październiku? Kiedy uczniowie nie muszą iść do szkoły? Ta wiadomość ucieszy każdego nastolatka!

Dni wolne w szkole cieszą wszystkich uczniów! Nie dość, że nie muszą rano wstawać i marznąć na przystankach autobusowych, to jeszcze mogą odpocząć od lekcji i nauki. Choć dłuższe wolne szykuje się dopiero w grudniu ze względu na Święta Bożego Narodzenia, to wcześniej - w październiku i listopadzie, również szykuje się okazja do odpoczynku. W listopadzie dniem wolnym jest oczywiście dzień Wszystkich Świętych, który wypada we wtorek 1 listopada. Choć tutaj układa się wolne niefortunnie, to czekając dosłownie tydzień, będzie dłuższy weekend. Wszystko dlatego, że w piątek 11 listopada jest Narodowe Święto Niepodległości, a dzień ten jest ustawowo wolny. Uczniowie kochają dni wolne od szkoły, dlatego w październiku również będą mieli okazję do odpoczynku!

ZOBACZ TAKŻE: Zdalne lekcje bliżej niż dalej? Czarny scenariusz może spełnić się lada chwila!

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Dni wolne w październiku 2022

Kiedy nie ma lekcji w październiku 2022? Kiedy uczniowie nie muszą iść do szkoły? W piątek 14 października w kalendarzu wypada Dzień Edukacji Narodowej, potocznie znany również jako Dzień Nauczyciela. Zgodnie z art. 74. Karty Nauczyciela - W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych. Oznacza to, że 14 października nie ma zajęć lekcyjnych. W szkołach z pewnością będą odbywać się uroczyste apele lub zawody sportowe typu nauczyciele kontra uczniowie.

ZOBACZ TAKŻE: Aż 179 dni wolnych od szkoły! Kiedy uczniowie nie będą mieć lekcji?

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...

SuperTemat – Jak nie marnować wolnego?

Listen to "Urlop aktywnie czy leniwie? Jak nie zmarnować wolnego?" on Spreaker.