Dlaczego Szwecja ma pewny awans do 1/8 Euro 2020? Z kim zagra w fazie pucharowej?

i

Autor: Anatoly Maltsev, EPA Pool/Associated Press/East News Dlaczego Szwecja ma pewny awans do 1/8 Euro 2020? Z kim zagra w fazie pucharowej?

Dlaczego Szwecja ma pewny awans do 1/8 Euro 2020? Z kim zagra w fazie pucharowej?

2021-06-23 12:11

Szwecja nie musi już starać się o wygraną z reprezentacją Polski, ponieważ awans do 1/8 finału na w kieszeni. Spowodowały to wyniki z innych grup. To nie pierwszy raz, kiedy drużyna ze Skandynawii może spokojnie podejść do starcia z biało-czerwonymi, którzy grają o wszystko.

Dlaczego Szwecja ma pewny awans do 1/8? To nie pierwszy raz, kiedy Szwedzi mają pewny awans i mogliby podłożyć się Polsce i nic nie tracą w trakcie tego turniej. Podobna sytuacja była na końcu eliminacji Euro 2000. W 1999 roku Polacy prowadzeni przez Janusza Wójcika walczyli o awans na Mistrzostwa Europy. W przedostatniej kolejce biało-czerwoni zremisowali wtedy z Anglią. Szwecja była wtedy pewna awansu i nie musieli się starać. Mimo tego Polska przegrała 2:0. Przypomnijmy, że dzisiaj mecz o wszystko naszej kadry i warto sprawdzić Polska - Szwecja 23.06.2021: transmisja i godzina meczu na żywo. Z kim zagrają Skandynawowie w swoich kolejnych spotkaniach?

Ile zarabiają polscy piłkarze? Lewandowski, Krychowiak, Glik | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #24

Dlaczego Szwecja ma pewny awans do 1/8?

Drużyna Szwecji ma aktualnie cztery punkty i zapewniony awans do najlepszej szesnastki turnieju. Najpierw Skandynawowie zremizowali z Hiszpanią 0:0, a później wygrali ze Słowacją 1:0. Wyniki grup A, B i C zadecydowały, że Szwedzi na dwa dni przed meczem z naszą reprezentacją, mogą już cieszyć się z awansu do kolejnego etapu Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Wszystko to dlatego, żę trzecie miejsca w swoich grupach zajęły Finlandia i Ukraina, gromadząc trzy punkty na koncie. Przypomnijmy, że do dalszej fazy wejdą cztery z sześciu drużyn z trzecich lokat. Jeżeli Szwecja przegra w środę, 23 czerwca 2021 roku, z Polską i będzie na przedostatnim miejscu, to będzie grać dalej, ponieważ będzie lepsza od drużyny fińskiej i ukraińskiej.

EURO 2020: PLAN TRANSMISJI TV i ONLINE. Gdzie oglądać Euro 2021?

Z kim Szwecja zagra na Euro 2020?

Pierwsze pary 1/8 finału Mistrzostw Europy w piłce nożnej są już znane. Na pewno zmierzą się ze sobą:

  • Włochy - Austria
  • Walia - Dania

EURO 2020: TABELA - drużyny z 3. miejsca. Kto wychodzi z grupy z 3. miejsca?

Drużyna Szwecji może trafić tak naprawdę na jeden z trzech zespołów: Holandię, Belgię lub Chorwację.

QUIZ: Kompromitacje i sukcesy Polaków na Euro i MŚ w XXI wieku! Co o nich wiesz?

Pytanie 1 z 23
Zacznijmy od czegoś łatwego! Na który turniej pojechaliśmy jako pierwszy w XXI wieku?
Źródło: Dlaczego Szwecja ma pewny awans do 1/8 Euro 2020? Z kim zagra w fazie pucharowej?