Dawid Kubacki odebrał medal olimpijski. Wiemy, ile za niego zarobi!

2022-02-08 13:54

Dawid Kubacki odebrał dziś swój brązowy medal zdobyty w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej na Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. To na ten moment jedyny krążek naszej reprezentacji podczas ZIO 2022, ale będzie jeszcze kilka okazji walki o krążki. Wiemy ile Dawid Kubacki zarobił za brązowy medal.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie ruszyły w piątek 4 lutego, a już dwa dni później w niedzielę mogliśmy świętować pierwszy medal. Podczas konkursu indywidualnego na skoczni normalnej wywalczył go Dawid Kubacki, który z 8. miejsca, po skoku na 103 metry awansował na miejsce 3. Dla Kubackiego to drugi medal olimpijski w jego sportowej karierze, przypomnijmy, że cztery lata temu w Pjongczang zdobył brąz z drużyną. Medal na Igrzyskach Olimpijskich to także wysoka premia finansowa, która przyznawana jest już od wielu lat przez Polski Komitet Olimpijski. Ile Dawid Kubacki zarobił za brązowy medal ZIO 2022 w Pekinie?

Dawid Kubacki odebrał medal olimpijski. Wiemy, ile za niego zarobi!

We wtorek 8 lutego Dawid Kubacki odebrał swój brązowy medal, dzięki któremu może liczyć na wysoką premię od Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Od Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku premie za medale są niezmiennie. Ważne są za to kolory medali:

  • Złoty medal w konkurencji indywidualnej to 120 tysięcy złotych
  • Srebrny medal w konkurencji indywidualnej to 80 tysięcy złotych
  • Brązowy medal w konkurencji indywidualnej to 50 tysięcy złotych
  • Złoty medal w konkurencji drużynowej to 90 tysięcy złotych
  • Srebrny medal w konkurencji drużynowej to 60 tysięcy złotych
  • Brązowy medal w konkurencji drużynowej to 37,5 tysiąca złotych

Wszystkie podane wyżej kwoty są wolne od podatku. Dawid Kubacki za brąz w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej dostanie więc 50 tysięcy złotych. To nie wszystko! Dodatkową nagrodę za zdobyty medal Kubacki może otrzymać od ministra sportu. W przypadku brązowego krążka może być to nawet 46 tysięcy złotych. Ta kwota jest już objęta podatkiem dochodowym. Łącznie polski skoczek po powrocie do Polski - na ten moment - może dostać 96 tysięcy złotych.

Olimpiada Zimowa w Pekinie. Kiedy kolejne skoki?

Już w sobotę 12 lutego skoczkowie powalczą na dużej skoczni. Dzień przed, w piątek odbędą się kwalifikacje do tego konkursu. Kilka dni później 14 lutego odbędzie się konkurs drużynowy. Oba konkursy mogą przynieść dodatkowe medale. Przypominamy, że gdybyśmy zliczyli zdobycz punktową wszystkich polskich skoczków podczas niedzielnego konkursu na skoczni normalnej, uplasowaliśmy się na drugim miejscu jako drużyna.

Polscy sportowcy na igrzyskach zimowych. Wielu spotkał tragiczny los. Niezapomniani
Źródło: Dawid Kubacki odebrał medal olimpijski. Wiemy, ile za niego zarobi!