dowód osobisty

i

Autor: Urząd Miasta Szczecin

Czy wiesz ile osób ma takie NAZWISKO JAK TY?! Możesz to sprawdzić w bardzo prosty sposób!

2021-12-14 9:14

Z pewnością zastanawiałeś się kiedyś, ile osób ma takie nazwisko jak ty. Nawet jeżeli jest ono oryginalne to jest szansa, że nie tylko Ty i Twoja najbliża rodzina je posiadacie. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki, dzięki której poznasz dokładną liczbę osób zarejestrowanych pod takim samym nazwiskiem jak Twoje.

Nie od dziś wiadomo, że łączą nas wspólne geny. Możemy być spokrewnieni lub przynajmniej spowinowaceni z osobami spotykanymi przez nas w pracy, sklepie czy na spacerze. Istnieją odpłatne badania pokazujące nasz genotyp. Dzięki nim ludzie na całym świecie przekonują się, że ich przodkowie pochodzili często z różnych zakątków świata. To ciekawe informacje, jednak – z uwagi na koszty – wciąż dla nielicznych.

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób w Polsce żyje z takim samym nazwiskiem? Albo gdzie mogą jeszcze mieszkać wasi krewni? Jeżeli tak, to jest jeden serwis, który może szybko odpowiedzieć na te pytania. Serwis istnieje już wiele lat w polskim Internecie ale wciąż wiele osób nie wie o jego istnieniu. 

Żeby skorzystać z mapy należy kliknąć w ten link, następnie w nowo otwartej stronie wprowadzić swoje nazwisko i kliknąć „Szukaj”. Po tej czynności powinna zostać wygenerowana mapa dla naszego nazwiska.

To jednak nie jedyny sposób!

Czy wiesz ile osób ma takie NAZWISKO JAK TY?! Możesz to sprawdzić w bardzo prosty sposób!

Wyszukiwarka nazwisk męskich i żeńskich dostępna jest pod tymi dwoma adresami:

QUIZ. Radiowozy Milicji i Policji. Znasz te auta?

Pytanie 1 z 15
Podstawowym autem w barwach Milicji był:
Pierwsza firma z Dolnego Śląska, która przywozi kontrakt z Dubaju
Źródło: Czy wiesz ile osób ma takie NAZWISKO JAK TY?! Możesz to sprawdzić w bardzo prosty sposób!