Wojna o paszporty dla zaszczepionych

i

Autor: AP Wojna o paszporty dla zaszczepionych

Czy paszporty covidowe są niezgodne z konstytucją? Posłanka PiS szokuje swoją wypowiedzią

2021-06-07 9:57

Paszporty covidowe to w ostatnich dniach bardzo głośna sprawa, która podzieliła nasz naród. Wiele osób twierdzi, że jest to segregacja społeczeństwa na osoby zaszczepione, czyli tych lepszych i gorszych. Czy tego typu dokumenty są niezgodne z konstytucją? W programie SuperNova w samo południe posłanka PiS szokuje swoja wypowiedzią. Koniecznie sprawdźcie co powiedziała.

Paszporty covidowe, to inaczej cyfrowe certyfikaty, które miałyby pozwolić na swobodne podróżowanie po Unii Europejskiej osobom zaszczepionym przeciwko COVID-19. Jak napisała sama przewodnicząca Komisji Europejskiej, certyfikat będzie dostępny dla każdej osoby, która podda się szczepieniom. Okazuje się, że w mediach pojawia się coraz więcej informacji, które nie są zbyt optymistyczne dla osób bez szczepienia. Niechętni na szczepienie, nie będą mieli dostępu do kin, teatrów czy też wydarzeń sportowych. Paszporty covidowe to ostatnio temat, o którym bardzo chętnie rozmawiają Polacy. Utworzyły się dwa obozy, jedni, którzy są za wprowadzeniem obowiązkowego szczepienia i twierdzą, że bez tego nie uda się zwalczyć pandemii. Z drugiej strony opowiadają się osoby, które nie widzą sensu w obowiązkowym szczepieniu, ponieważ jak mówią: nawet jeśli się zaszczepimy to i tak możemy zarażać, a samo wprowadzenie paszportów dzieli ludzi niektórzy twierdzą, że szczepionki nie są sprawdzone w stu procentach i mogą po nich występować powikłanie niekiedy groźniejsze niż przy samym covidzie.

Powrót do szkół 2021 - kto wraca w trybie hybrydowym, a kto w stacjonarnym?

e-nauka zdała egzamin? SuperNova w samo południe

Paszporty covidowe niezgodne z konstytucją? Posłanka PiS szokują swoją wypowiedzią

Artur Jarząbek postanowił podjąć się tematu w swoim programie SuperNova w samo południe. Postanowił porozmawiać o tym, czy wprowadzenie paszportów covidowych jest zgodne z Konstytucją. Do swojego programu zaprosił Tomasza Walczaka z Super Expressu, posłankę Prawa i Sprawiedliwości Annę Marię Siarkowską, a także doktora Pawła Litwińskiego specjalistę prawa ochrony danych osobowych. Swoich gości pytał między innymi, o wartości Unii Europejskiej. To właśnie dzięki nim każdy obywatel UE ma prawo i swobodę wyboru, w którym państwie członkowskim chce mieszkać, uczyć się czy pracować a także, przez jakie państwo chce swobodnie podróżować.

GALERIE HANDLOWE otwarte od 4 maja! Jest decyzja rządu. Jakie obostrzenia w galeriach?

Najbardziej zadziwiła, wypowiedz posłanki Prawa i Sprawiedliwości Anny Marii Siarkowskiej, która stwierdziła, że wprowadzenie paszportów, które będą potwierdzać nasz status jako osoby zaszczepionej, wprowadzi sytuację rzeczywistości segregacji sanitarnej. Jak sama dodaję taka sytuacja jest niezgodna z konstytucją naszego kraju, a prawa i wolności obywatelskie nie są przywilejami i należą się każdemu. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Paszporty Covidowe - czy to już segregacja ludzi?