Sklep

i

Autor: Canva

OTWARTE SKLEPY

Czy sklepy są otwarte 2 listopada? Godziny otwarcia marketów i galerii handlowych

2023-11-01 9:00

W czwartek 2 listopada w kalendarzu wypadają Zaduszki. Jest to święto zmarłych, obchodzone dzień po Wszystkich Świętych. Czy tego dnia sklepy są otwarte? Gdzie i w jakich godzinach zrobimy zakupy 2.11.2023? Sprawdź najważniejsze infromacje.

Czy 2 listopada zrobimy zakupy w sklepach? Jak co roku początek listopada daje nam dwie okazje do przedłużenia weekendu i do dłuższego odpoczynku. Pierwszego dnia tego miesiąca wypada dzień Wszystkich Świętych, a kilka dni później dokładnie 11 listopada jest Dzień Niepodległości. Oba te dni są ustawowo wolne, co oznacza, że wiele osób nie idzie wtedy do pracy ani do szkoły. Co w takim razie z Zaduszkami, które wypadają 2 listopada? Zaduszki to dzień podczas którego wspomina się wszystkich zmarłych i mimo iż nie jest to dzień wolny od pracy, na cmentarzach nadal gromadzą się tłumy, a w niektórych miejscach odbywają się tam nawet uroczyste msze święte. Czy w związku z tym, że 2.11.2023 jest świętem zmarłych, sklepy i galerie handlowe będą otwarte?

dr Górka-Winter: Jeżeli Ukraina nie wygra, Rosja zdemoluje porządek na świecie | SUPER RING

Godziny otwarcia sklepów 2 listopada 2023

Czy 2 listopada są otwarte sklepy? Zaduszki, które wypadają w czwartek 2 listopada są normalnym dniem pracującym. Oznacza to, że tego dnia sklepy, galerie handlowe, markety i inne punkty będą otwarte, jak w każdy inny dzień na tygodniu. Czwartek 2.11.2023 nie jest dniem ustawowo wolnym, więc jeśli pracownicy nie wzięli sobie urlopu w swoim miejscu pracy, będą musieli tego dnia normalnie udać się do biura.

ZOBACZ TAKŻE: WOŚP 2024 - DATA. Kiedy jest 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?