jesień

i

Autor: pixabay.com

Czy będzie jeszcze ciepło? Jaka będzie jesień 2022?

2022-09-13 16:16

Wraz z pierwszym dniem września przyszła do nas meteorologiczna jesień. Dni zaczęły się robić coraz krótsze, zrobiło się ponuro i niestety dosyć chłodno. Czy możemy liczyć jeszcze na ciepłą jesień? Kiedy będzie ciepło? Prognoza pogody na najbliższe dni nie napawa optymizmem.

Czy będzie jeszcze ciepło we wrześniu? Jaka będzie jesień 2022? Odpowiedzi na te pytania, poszukuje wiele osób, którym szarówka i plucha za oknem zdecydowanie nie sprzyja. 1 września rozpoczęła się meteorologiczna jesień, natomiast ta kalendarzowa nadejdzie do nas dopiero 23 września. Niestety już od pierwszych dni tego miesiąca, każdy mieszkaniec Polski mógł odczuć całkowicie inną aurę, niż jeszcze w sierpniu. Nie dość, że dni zaczęły się robić coraz krótsze, trzeba było wymienić garderobę na jesienną, to jeszcze zrobiło się naprawdę chłodno. Według statystyk okazuje się, że pierwsza połowa września 2022 jest najzimniejszą połową tego miesiąca od 14 lat! Zazwyczaj załamanie pogody i zimniejsze masy powietrza napływają do naszego kraju w okolicach końcówki października, niestety teraz chłód odczuwamy znacznie wcześniej.

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Pogoda na wrzesień 2022

Za odczuwalny chłód w Polsce w połowie września 2022 roku, odpowiedzialny jest wędrujący znad Wysp Brytyjskich w kierunku Rosji niewielki układ niżowy o nazwie Peggy. To właśnie on za sprawą wyżu znad Skandynawii ściąga arktyczne powietrze i kieruje je w stronę naszego kraju. Kiedy będzie ciepło? Niestety nie mamy dobrych wieści. W najbliższych dniach możemy zapomnieć o wyższych temperaturach, jak i o słonecznych dniach. W Polsce spodziewane są opady deszczu, a termometry mogą pokazać maksymalnie 15 stopni Celsjusza. Dodatkowo rano będą pojawiać się coraz częściej mgły i możliwe są pierwsze przymrozki.

Ciężko jest mówić o pogodzie na październik i listopad, ponieważ długoterminowe prognozy potrafią płatać figle. Według synoptyków w październiku suma opadów atmosferycznych ma na północy kraju kształtować się powyżej normy wieloletniej, a na południu w normie. W listopadzie natomiast średnia miesięczna temperatura powietrza, a także miesięczna suma opadów w prawie całej Polsce, powinna kształtować się w zakresie normy ostatnich 30 lat.

ZOBACZ TAKŻE: Sezon grzewczy 2022 od kiedy i ile trwa? Kiedy będą grzać kaloryfery?

Sonda
Jesień 2022 - czy lubisz tę porę roku?
Listen to "Palić wszystkim...poza oponami" on Spreaker.