Cmentarze jednak ZAMKNIĘTE na Wszystkich Świętych? Będzie powtórka z ubiegłego roku?

i

Autor: Lolame

Cmentarze jednak ZAMKNIĘTE na Wszystkich Świętych? Będzie powtórka z ubiegłego roku?

2021-10-19 10:12

Cmentarze jednak mogą być zamknięte na zbliżające się święto Wszystkich Świętych. Dziś rano Waldemar Kraska, w jednym z wywiadów zapewnił, że centralnych decyzji odnośnie zamknięcia wszystkich cmentarzy nie będzie, ale mogą zapaść decyzje punktowe. Tam, gdzie sytuacja epidemiologiczna jest najgorsza, mieszkańcy na 1 listopada mogą zostać w domach. Szykuje się powtórka z ubiegłego roku? Kilka dni temu Adam Niedzielski zapewniał, że cmentarze zostaną otwarte.

- Decyzje o zamknięciu cmentarzy na 1 listopada będą podejmowane na podstawie kilku kryteriów. Nie tylko liczby nowych zakażeń, ale też liczby osób hospitalizowanych w powiecie, województwie, czy liczby osób zaszczepionych – powiedział dziś Waldemar Kraska. Wiceminister zdrowia zaznaczył, że decyzji o zamknięciu wszystkich cmentarzy w Polsce nie będzie. Zaznaczył jednak, że mogą zapaść decyzje „punktowe”, w miejscach gdzie sytuacja epidemiologiczna jest najgorsza. Kilka dni temu minister zdrowia Adam Niedzielski zapewniał, że cmentarze we Wszystkich Świętych będą otwarte. Szef resortu zdrowia pytany o to, czy w tym roku Polacy będą zaskoczeni decyzją o zamknięciu cmentarzy, odparł, że absolutnie nie jest przewidywane takie rozwiązanie. Przekazał, że rozmawiał na ten temat z premierem Mateuszem Morawieckim. - Ustaliliśmy, że żadnych takich środków nie będziemy podejmowali – mówił. Sytuacja się zmieniła?

Spis treści

  1. Cmentarze jednak ZAMKNIĘTE na Wszystkich Świętych?
  2. Cmentarze jednak ZAMKNIĘTE? Powodem zła sytuacja epidemiologiczna

CZYTAJ TAKŻE: Jaka POGODA będzie na WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2021? Prognoza na długi weekend w listopadzie 2021!

Cmentarze jednak ZAMKNIĘTE na Wszystkich Świętych?

- Decyzji całościowych, obejmujących cały kraj nie będziemy podejmować, będziemy starali się reagować punktowo, jeżeli będzie zła sytuacja w danym powiecie, te restrykcje będziemy wprowadzać - mówił Kraska.

– Być może na koniec października przekroczymy te 5 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem, ale jeżeli spojrzymy na polskie ulice, na to jak zachowujemy się w środkach komunikacji miejskiej, w sklepach, supermarketach, to nie dziwmy się, że jest tyle nowych przypadków. Zapomnieliśmy już o tych podstawowych zasadach. Maseczce, dezynfekcji, dystansie – dodał Kraska.

Cmentarze jednak ZAMKNIĘTE? Powodem zła sytuacja epidemiologiczna

Dziś w Polsce odnotowano rekord zakażeń podczas czwartej fali. Jest to dokładnie 3 931 nowych zachorowań. Zmarły 64 osoby.

Halloweenowe ciasteczka
Źródło: Cmentarze jednak ZAMKNIĘTE na Wszystkich Świętych? Będzie powtórka z ubiegłego roku?