Tak wygląda POMIDOFEL! Czyli hybryda ziemniaka i pomidora

i

Autor: Wikipedia Tak wygląda POMIDOFEL! Czyli hybryda ziemniaka i pomidora

Byliśmy na końcu internetu! Tam odkryliśmy POMIDOFEL! Czyli hybrydę ziemniaka i kartofli!

2021-10-13 11:44

Jak można się domyślić po nazwie POMIDOFEL, jest to hybryda pomidorów (rosną na gałęziach) i ziemniaków (bulwy). I wiecie co... Brzmi to jak najlepszy pomysł w historii!

POMIDOFEL - tak można nazwać szczep roślin pomidora i ziemniaka, który z powodzeniem hodować może wiele osób. Jak sama nazwa wskazuje, jest to hybryda pomidora i kartofla. Czy słyszeliście kiedyś o tym? My, przyznajemy się, że nie.

Chociaż sama krzyżówka nie jest nowym wynalazkiem. Amerykański hodowca Luther Burbank (1849-1926) opracował hybrydową odmianę ziemniaka z dużymi żółtymi bulwami. Oprócz bulw, roślina miała duże owoce, które według Burbank „miały doskonały smak, pod pewnymi względami przewyższający smak pomidora”. Dojrzałe owoce były koloru białego, a także miały bardzo przyjemny aromat, ich miąższ przypominał twardością pomidora. 

Jak nakryć stół w stylu rustykalnym? Urządzamy sielskie przyjęcie w domu

Krótko mówiąc dla laika, roślina ta wydaje się idealna. W ziemi rosną bulwy ziemniaka i wyrastają z nich gałęzie, na których rosną pomidory. Wydaje się być to połączenia niemal idealne i jakże pożyteczne!

Obecnie opracowano już metodę tworzenia transgenicznej hybrydy ziemniaka z pomidorem, która polega na mikroreprodukcji – specjalnym rodzaju klonowania, w którym łączą się protoplasty dwóch roślin (komórki uwolnione z ich błon). Takie hybrydy somatyczne nie weszły jeszcze jednak na rynek masowy i nie każdy może je uprawiać.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Najśmieszniejsze nazwy potraw - zgadniesz czym są?

Pytanie 1 z 16
Gzik to...
Źródło: Byliśmy na końcu internetu! Tam odkryliśmy POMIDOFEL! Czyli hybrydę ziemniaka i kartofli!