Straż pożarna

i

Autor: Pixabay.com

Burze w Polsce. 480 interwencji strażaków w związku z nawałnicami w kraju!

2021-06-21 22:43

Do godz. 21 odnotowano 480 interwencji związanych z usuwaniem skutków zjawisk atmosferycznych - poinformował w poniedziałek wieczorem rzecznik prasowy PSP mł. bryg. Krzysztof Batorski.

Najwięcej interwencji było w woj. dolnośląskim - 118, zachodniopomorskim - 116, opolskim - 54 oraz lubuskim - 52. "Główne działania polegały na udrażnianiu szlaków komunikacyjnych z wiatrołomów oraz wypompowywaniu wody z piwnic budynków" - wyjaśnił strażak.

Burze w zachodniej Polsce IMGW zapowiadał już wcześniej. "Po południu - głównie na zachodzie - wystąpią burze, podczas których mogą wystąpić intensywne opady deszczu" - informował PAP rzecznik i synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski.

"Burze, które będą się tworzyły, będą groźne, będzie im towarzyszył intensywny opad deszczu do 40 mm, a punktowo nawet 50 mm. To ponad miesięczna norma opadu dla zachodnich województw" - dodał rzecznik.

Jak wyjaśnił, burze będą się przemieszczały na wschód i początkowo wystąpią w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim i wielkopolskim, a w kolejnych godzinach - w pomorskim, kujawsko-pomorskim aż po Opolszczyznę.

Raport z anteny 21.06, godz.10
Źródło: Burze w Polsce. 480 interwencji strażaków w związku z nawałnicami w kraju!