Burza w Olsztynie 24 czerwca. Na Warmię i Mazury nadciąga pogodowy armagedon. Ostrzeżenie IMGW

i

Autor: pixabay.com Burza w Olsztynie 24 czerwca. Na Warmię i Mazury nadciąga pogodowy armagedon. Ostrzeżenie IMGW

Burza w Olsztynie 24 czerwca. Na Warmię i Mazury nadciąga pogodowy armagedon. Ostrzeżenie IMGW

2021-06-24 9:50

Burza w Olsztynie i woj. warmińsko-mazurskim. Czwartek 24 czerwca również będzie niespokojny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami dla niemal całego kraju. Te dotrą także na Warmię i Mazury. Burzom będą towarzyszyć krótkotrwale nawalne opady deszczu oraz porywy wiatru do 110 km/h. Sprawdź szczegóły!

To już trzeci dzień z niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi. Burze z gradem mają pojawić się w czwartek (24 czerwca) w niemal całej Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia drugiego stopnia - również dla Olsztyna oraz pozostałych miast województwa warmińsko-mazurskiego.

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem dla Olsztyna i woj. warmińsko-mazurskiego obowiązują od godziny 11.00 do 17.00. - Miejscami prognozowane są burze, którym towarzyszyć będą krótkotrwałe nawalne opady deszczu o wydajności do 20 mm, lokalnie do około 30 mm oraz porywy wiatru do 110 km/h. Lokalnie grad - informują synoptycy IMGW. - Ostrzeżenie może być kontynuowane, ponadto nocą z czwartku na piątek (24/25.06.21) należy się spodziewać kolejnych gwałtownych zjawisk burzowych - dodają.

Raport z anteny 23.06, godz.10

Alert pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że te zjawiska te mogą być zintensyfikowanie i bardziej niebezpieczne. Alert trzeciego stopnia oznacza, że zjawiska meteorologiczne mogą powodować bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Burza w Olsztynie 24 czerwca. Na Warmię i Mazury nadciąga pogodowy armagedon. Ostrzeżenie IMGW