zakupy, sklep

i

Autor: pixabay.com Sklepy otwarte 25 grudnia w Krakowie. Gdzie zrobimy zakupy w Boże Narodzenie?

Boże Ciało 2022 - godziny otwarcia sklepów. Które sklepy są czynne 16.06?

2022-06-15 15:34

Wielkimi krokami zbliża się ważne święto w życiu wielu katolików. Mowa o Bożym Ciele, czyli dniu który, jeśli weźmiemy sobie w piątek wolne, rozpoczyna długi weekend. W związku z tym, wiele osób szuka w sieci informacji, czy w czwartek 16 czerwca będą otwarte sklepy. Sprawdźcie szczegóły - to warto wiedzieć!

Boże Ciało 2022 - czy tego dnia sklepy są otwarte? Takie pytanie rodzi się w głowie niejednej osoby. Boże Ciało to jedno z ważniejszych świąt w kalendarzu dla wiernych z kościoła katolickiego, a także potoczna i skrócona nazwa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku dzień ten wypada 16 czerwca w czwartek. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy, a w kościołach od rana będą odprawiane uroczyste msze święte. Nie zabraknie również procesji do czterech ołtarzy, które są odwołaniem do czterech Ewangelii. Podczas Bożego Ciała każdy ołtarz przyozdobiony jest kwiatami, a także gałązkami brzozy, które symbolizują ochronę przed złymi duchami, zapewniając dobrobyt. Podczas procesji przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem, dziewczynki w komunijnych albach sypią kwiaty, zaś chłopcy niosą różaniec.

Pogoda na Boże Ciało 2022. Czy długi weekend będzie upalny?

Szybkie pytania - Kaja Gniecioszek

Boże Ciało 2022 - sklepy, godziny otwarcia

Boże Ciało to dzień ustawowo wolny od pracy. Oznacza to, że nie zrobimy zakupów w hipermarketach, supermarketach i innych większych sklepach. Nieczynne będą między innymi: Lidl, Biedronka, Carrefour, Auchan, Aldi, Kaufland, Netto.

W Boże Ciało - 16 czerwca 2022 otwarte będą stacje benzynowe. Dodatkowo czynne mogą być wybrane sklepy osiedlowe oraz franczyzowe, jednak aby tak się stało za kasą musi stanąć właściciel. Godziny otwarcia takich sklepów w Boże Ciało mogą być inne niż zazwyczaj. W piątek 17 czerwca, sklepy są otwarte normalnie.

Długie weekendy w drugiej połowie 2022 roku. Kiedy wziąć wolne żeby dłużej odpoczywać?