Bez maseczki nie wejdziesz do galerii handlowej. Minister zdrowia mówi o ochroniarzach przy wejściu

i

Autor: KMP Częstochowa Zdjęcie poglądowe

Bez maseczki nie wejdziesz do galerii handlowej. Minister zdrowia mówi o "ochroniarzach przy wejściu"

2021-11-03 11:24

Minister zdrowia Adam Niedzielski spotkał się ostatnio z Radą Centrów Handlowych. Jedną z konkluzji spotkania było to, że ochroniarze obiektów nie będą wpuszczać do nich osób, które nie mają założonej maseczki.

We wtorek, 2 listopada minister zdrowia Adam Niedzielski spotkał się z przedstawicielami Polskiej Rady Centrów Handlowych. Na spotkaniu rozmawiano m.in. o tym w jaki sposób poprawić bezpieczeństwo podczas epidemii w galeriach handlowych.

- Rozmowa dotyczyła kwestii przestrzegania obostrzeń epidemicznych w galeriach handlowych, w tym szczególnie obowiązku zasłaniania ust i nosa. Przedstawiciele PRCH zadeklarowali większy nacisk ochrony obiektów na przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek - poinformowało ministerstwo zdrowia. Dodano, że Rada Centrów Handlowych zadeklarowała obecność ochroniarzy przy wejściach do galerii i możliwość skorzystania przez klientów z bezpłatnych maseczek.

Wspomniane spotkanie jest reakcją na kolejny wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo zdrowia na razie nie chce rekomendować wprowadzenia dodatkowych obostrzeń, ale skupia się na bardziej skutecznym egzekwowaniu już obecnych przepisów, takich właśnie jak zasłanianie ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych.

Sedno Sprawy - Piotr Muller
Źródło: Bez maseczki nie wejdziesz do galerii handlowej. Minister zdrowia mówi o "ochroniarzach przy wejściu"