Anonymus

i

Autor: pixabay.com Anonymus

Nowa akcja Anonymous - KAŻDY MOŻE WZIĄĆ W NIEJ UDZIAŁ i walczyć z propagandą w Rosji! [INSTRUKCJA]

2022-03-01 11:36

Ukraina broni swojej wolności po rosyjskiej inwazji! Działania zaatakowanego kraju wspiera także międzynarodowa grupa hakerów Anonymous. W ich nowej akcji udział może wziąć praktycznie każdy! Jak to zrobić? Instrukcję krok po kroku znajdziecie w naszym artykule.

Trwa wojna w Ukrainie! Od czwartku, 24 lutego, Ukraińcy i Ukrainki stawiają czoła rosyjskim agresorom. To, co według słów prezydenta Rosji Władimira Putina miało być "specjalną operacją wojskową w Donbasie", okazało się inwazją przeprowadzoną na wielką skalę. Kijów i inne miasta są regularnie ostrzeliwane, a na ich ulicach pojawia się wojsko i ciężki sprzęt. Ukraińska armia i ludność cywilna stara się odpierać ataki. Działania przeciwko Rosji wspomaga też wiele organizacji z całego świata w tym międzynarodowe sieci hakerów, które starają się paraliżować rosyjskie strony rządowe i bankowe. Słynna grupa Anonymous zachęca zaś wszystkich internautów do zaangażowania się w ich akcję dywersyjną. Jak możemy wziąć w niej udział? To bardzo proste! Instrukcję znajdziecie w dalszej części artykułu.

Anonymus zachęca do zatrzymania propagandy w Rosji - JAK TO ZROBIĆ?

Choć sytuacja w Ukrainie szokuje cały świat, od rzetelnych informacji na temat wojny są w praktyce całkowicie odcięci Rosjanie. Tamtejsze media mają zakaz nazywania konfliktu wojną, a w telewizji i sieci szerzy się dezinformacja i sterowana przez Kreml propaganda. Właśnie przeciwko temu skierowana jest nowa akcja Anonymus.

Dramat kobiet i dzieci z Ukrainy na przejściu w Medyce

Hakerzy opublikowali w sieci instrukcję dla internautów. Dzięki niej możemy przyczynić się do walki z propagandą Władimira Putina i jego władz. Działanie jest bardzo proste, gdyż dywersję przeprowadzamy za pośrednictwem Google maps oraz yandex maps, czyli rosyjskiego odpowiednika. Oto instrukcja:

  1. Wchodzimy na Google Maps
  2. Znajdujemy dowolny obiekt usługowy z Rosji (restauracje, bary, kluby, sklepy, siłownie, firmy itd.)
  3. W sekcji recenzji miejsca wpisujemy komentarz informujący o sytuacji w Ukrainie (możemy użyć Google Translate).
  4. Oceniamy miejsce pięciu gwiazdek - dzięki temu Google nie zakwalifikują masowego działania jako spam i nie usuną komentarza. Poza tym akcja ma na celu informację, a nie szkodzenie biznesowi.

Analogiczne kroki wykonujemy przez yandex maps.

Co wpisać w komentarzu?

Jeśli nie macie pomysłu na wpis, możecie skorzystać z komentarza zaproponowanego przez Anonymus:

  • W języku rosyjskim: Еда была отличной! К сожалению, Путин испортил наши аппетиты, вторгшись в Украину. Противостаньте своему диктатору, прекратите убивать невинных людей! Ваше правительство лжет вам. Вставай!

  • W języku angielskim: The food was great! Unfortunately, Putin spoiled our appetites by invading Ukraine. Stand up to your dictator, stop killing innocent people! Your government is lying to you. Get up!

My również przygotowaliśmy gotowy komentarz po rosyjsku i angielsku. Oto on:

  • Войска, посланные Путиным, убивают мирных жителей Украины и бомбят города. Ваши сыновья, мужья и братья тоже гибнут на этой войне. Остановить Путина!
  • The troops sent by Putin are killing Ukrainian civilians and bombing cities. Your sons, husbands and brothers are also dying in this war. STOP PUTIN!
Źródło: Nowa akcja Anonymous - każdy może wziąć w niej udział i walczyć z propagandą w Rosji! [INSTRUKCJA]