43 Maraton Warszawski

Autor: maratonwarszawski.com 43 Maraton Warszawski

43 Maraton Warszawski – Wiemy kto wygrał!

2021-09-26 12:20

Najszybsi biegacze biorący w udział w 43 edycji Maratonu Warszawskiego już zawitali na mecie. Sprawdź kto w tym roku był najszybszy! Wyniki najlepszych zawodników oraz klasyfikację generalną znajdziecie poniżej.

Jako pierwszy mężczyzna na mecie 43. Maratonu Warszawskiego pojawił się reprezentujący Polskę Yared Shegumo. To już jego drugie zwycięstwo tego zawodnika w tym biegu. Ostatni raz złoto zdobył na tej trasie w 2013 roku. Yared Shegumo, pokonał dystans Maratonu Warszawskiego wynoszący 42 km i 195 m pokonał w 2:14:37. Kolejni na podium byli: Boniface Wambua Nduva (Kenia) z czasem 2:18:03. Trzeci na mecie zameldował się Krzysztof Gosiewski, który pokonał trasę maratonu w 2:23:43.

Klasyfikacja generalna mężczyzn 43. Maratonu Warszawskiego (według czasów netto) wygląda następująco: Yared Shegumo (Polska) 2:14:37, Boniface Wambua Nduva (Kenia) 2:18:03, Krzysztof Gosiewski (Polska) 2:23:43, Dariusz Nożyński (Polska) 2:25:48, Michal Stanovsky (Czechy) 2:29:38, Jacek Wichowski (2:31:05), Škarnulis Darius (Litwa) 02:33:12, Chruściel Jacek (Polska) 02:33:49, Gawroński Tomasz (Polska) 02:33:55, Nowak Rafał (Polska) 02:34:27.

Wśród kobiet najszybsza była Monika Andrzejczak. Pokonała ona królewski dystans 43. Maratonu Warszawskiego w czasie 2:31:08. Jako druga na mecie zameldowała się Dominika Stelmach (02:41:43). Na podium znalazła się również reprezentantka Niemiec, Nele Alder-Baerens z wynikiem (02:53:39). Klasyfikacja generalna kobiet z 43 Maratonu Warszawskiego prezentuje się następująco: Andrzejczak Monika (Polska) 02:31:08, Stelmach Dominika (Polska) 02:41:43, Alder-Baerens Nele (Niemcy) 02:53:39, Jachimczyk-Korbut Aleksandra (Polska) 02:58:02, Gainetinova Daria (Rosja) 03:01:31, Sadowczyk Żaneta (Polska) 03:03:09, Murawiec Iza (Polska) 03:05:22, Hołubowicz Anita (Polska) 03:06:23.

Najnowsze informacje o biegach i wynikach z maratonu znajdziecie na stronie: maratonwarszawski.com

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!