WrocWalk Marathon 2022
WrocWalk Marathon to rodzinne wydarzenie, które polega na kolekcjonowaniu pieczątek podczas poznawania najbardziej interesujących punktów w stolicy Dolnego Śląska. Uczestnicy mają do dyspozycji aż trzy trasy. Na każdej z nich czekają atrakcje ulokowane w ciekawych lokalizacjach i przygotowane przez partnerów imprezy.
- Do wyboru jest 6-kilometrowa trasa rodzinna, trasa historyczna o takim samym dystansie oraz rekreacyjna (18 km). Na każdej z nich znajdują się najpiękniejsze i najciekawsze zakątki Wrocławia. Na liście punktów są m.in. takie miejsca jak Wieża Matematyczna, Park Południowy czy Muzeum Teatru. To sami uczestnicy wybierają swój punkt startu i ustalają kolejność zdobywania pieczątek. Na zawodników czekają specjalne koszulki i medale, które wkrótce zostaną zaprezentowane - tłumaczy Maciej Fedorczuk, rzecznik Młodzieżowego Centrum Sportu we Wrocławiu.
Polecany artykuł:
Pierwszy WrocWalk Marathon odbył się 8 września 2018. Po raz pierwszy w historii wszyscy zainteresowani dziejami Wrocławia, samym miastem lub po prostu lubiący spacerować, mieli okazję poznać losy najważniejszych obiektów Stolicy Dolnego Śląska. Uczestnicy na Stadionie Olimpijskim otrzymali mapę z zaznaczonymi miejscami, które musieli odwiedzić. Dzięki współpracy z partnerami, w każdym z zaznaczonych punktów znalazła się osoba, przybliżająca dzieje danego miejsca. Dodatkowo, w poszczególnych lokalizacjach można było otrzymać pieczątkę. Na uczestników, którzy zebrali wszystkie, czekał na Stadionie Olimpijskim medal - atrakcyjna pamiątka. Czas pokonania całej trasy nie był istotny – w wydarzeniu liczył się jedynie udział, spacer po Wrocławiu oraz poznawanie historii miasta.
- Wrocław to miasto z niesamowitą, ponad tysiącletnią historią, w której mieszają się losy wielu narodów. Wiele z tych burzliwych dziejów znajduje swoje odzwierciedlenie w namacalny sposób - w budynkach, ulicach, mostach czy eksponatach muzealnych. WrocWalk Marathon to wyjątkowy w skali kraju pomysł, na przedstawienie wyjątkowych miejsc stolicy Dolnego Śląska, w sposób dostępny dla każdego. Proponujemy najciekawsze - naszym zdaniem - obiekty i, dzięki współpracy z partnerami, zapewniamy chętnym możliwość głębszego poznania ich losów. Jednym z założeń naszego spaceru po Wrocławiu jest duża dowolność dla uczestników - pozostawiamy wszystkim do wyboru własną trasę, czas spędzany w poszczególnych miejscach, czy godzinę ukończenia. Zachęcamy do poznawania miasta w najodpowiedniejszy dla każdego sposób, niezależnie od tego, czy zwiedzającym będzie wieloletni mieszkaniec, czy pojawiający się po raz pierwszy na Dolnym Śląsku turysta. Cieszmy się wspólnie naszym miastem - do zobaczenia we Wrocławiu - mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor MCS Wrocław.
Więcej informacji, regulamin i cennik pakietów startowych tegorocznej edycji znajdziecie na stronie wydarzenia.