reprezentacja Polski

i

Autor: AKPA

MECZ REPREZENTACJI POLSKI

Kiedy gra Polska na Euro 2024? Daty i godziny meczów Biało-Czerwonych

2024-06-17 9:02

Reprezentacja Polski zmierzy się na Euro 2024 z Holandią, Austrią i Francją. Kiedy odbędą się te mecze? Kogo na pewno nie zobaczymy na boisku? Daty i godziny meczów Biało-Czerwonych są niesamowicie ważną informacją dla wszystkich fanów piłki nożnej.

Spis treści

  1. Mecze Polski na Euro 2024
  2. Polska na Euro 2024 - daty i godziny meczów
  3. Kadra reprezentacji Polski na Euro 2024

Mecze Polski na Euro 2024

Kiedy Polska gra na Euro 2024? Takie pytanie zadaje sobie każdy, kto chce obejrzeć mecze biało-czerwonych. Droga Biało-Czerwonych na Mistrzostwa Europy wcale nie była taka łatwa - wręcz przeciwnie! Starcia były dla naszej reprezentacji poważnym wyzwaniem, a w międzyczasie zmienił się selekcjoner grupy. Fernando Santos pożegnał się z pracą w kadrze, a jego miejsce zastąpił Michał Probierz. Reprezentacja Polski musiała walczyć o awans na Euro 2024 w barażach i wszystko poszło dobrze, ponieważ okazali się dużo lepsi od Estonii wygrywając z nią 5:1 oraz od Walii z którą najpierw zremisowali 0:0, jednak awans na ME nastąpił po konkursie rzutów karnych.

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski ma swojego sobowtóra. Ten mężczyzna to jego brat bliźniak?

ROBERT LEWANDOWSKI O DRAMACIE MILIKA. GWIAZDOR NIE JEDZIE NA EURO | Euro Express

Polska na Euro 2024 - daty i godziny meczów

Kiedy Polska na Euro 2024? Daty i godziny meczów Biało-Czerwonych nie są żadną tajemnicą. Nasi rywalizację w Niemczech rozpoczną od spotkania z Holandią, a kolejno zmierzą się z Austrią i Francją. Warto również wiedzieć, że wszystkie mecze na Euro 2024 pokaże na swoich antenach TVP. Dodatkowo transmisje na żywo będą dostępne w internecie w serwisie sport.tvp.pl, w aplikacji mobilnej oraz w Smart TV. Poniżej przedstawiamy Wam harmonogram meczów Polski na Euro 2024:

  • Polska - Holandia (16 czerwca, godz. 15:00, Hamburg)
  • Polska - Austria (21 czerwca, godz. 18:00, Berlin)
  • Francja - Polska (25 czerwca, godz. 18:00, Dortmund)

ZOBACZ TAKŻE: Jak nazywa się ten sportowiec? My pokazujemy zdjęcie, a Ty zgadujesz kto to jest! QUIZ

Kadra reprezentacji Polski na Euro 2024

Jak dobrze wiemy, reprezentacja Polski przed Euro 2024 w Niemczech rozegrała w Warszawie dwa mecze towarzyskie - pierwszy z Ukrainą (3:1), a drugi z Turcją (2:1). Zwycięstwa nie były jednak radosne, ponieważ w trakcie spotkań doszło do kilku kontuzji. Wiemy już, że na murawie na pewno nie zobaczymy Arkadiusza Milika, a w meczu otwarcia nie zagra Robert Lewandowski. Okazuje się, że znakiem zapytania stoi także dyspozycja Karola Świderskiego. Oto kadra reprezentacji Polski na Euro 2024:

  • Napastnicy: Robert Lewandowski, Adam Buksa, Karol Świderski, Krzysztof Piątek
  • Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Marcin Bułka
  • Obrońcy: Jakub Kiwior, Paweł Dawidowicz, Bartosz Salamon, Jan Bednarek, Sebastian Walukiewicz, Bartosz Bereszyński, Tymoteusz Puchacz
  • Pomocnicy: Nicola Zalewski, Przemysław Frankowski, Michał Skóraś, Bartosz Slisz, Taras Romanczuk, Damian Szymański, Jakub Piotrowski, Jakub Moder, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański, Kacper Urbański, Kamil Grosicki