Michał Probierz

i

Autor: AKPA

NOWY SELEKCJONER

Michał Probierz - wiek, wzrost, zarobki, żona. Kim jest nowy selekcjoner Reprezentacji Polski?

2024-06-17 15:09

Nowy selekcjoner Reprezentacji Polski został wybrany. Jest nim Michał Probierz, który ma na swoim koncie nie tylko wiele rozegranych meczów, ale także wiele treningów ze swoimi podopiecznymi. Ile ma lat? Co musicie o nim wiedzieć? Najważniejsze informacje o nowym trenerze, przeczytacie w naszym artykule.

Nowy selekcjoner Polski wybrany i został nim Michał Probierz. Kim jest trener? Ile ma lat i gdzie mieszka? Takie pytania zadaje sobie dziś niejedna osoba. W środę rano 20 września na Twitterze "Łączy nas Piłka" pojawiła się informacja, że nowym selekcjonerem Reprezentacji Polski w piłce nożnej został Michał Probierz. Cezary Kulesza dodał, że był to najlepszy wybór z możliwych i pożyczył nowemu trenerowi powodzenia. Kim jest Michał Probierz? To nie tylko polski trener, ale także piłkarz, który występował na pozycji pomocnika lub obrońcy. Jego kariera zaczęła się bardzo wcześnie. Jako junior grał w klubach takich jak ŁKS Łagiewniki, GKS Rozbark, Gwarek Zabrze i Westfalia Herne. W kolejnych latach była już kariera seniorska. Probierz rozpoczął ją w Ruchu Chorzów, by w wieku 21 lat wyjechać do Niemiec do Bayeru Uerdingen. W 1995 roku przeszedł do niemieckiego klubu SG Wattenscheid 09, gdzie grał i jednocześnie trenował młodzież. W kolejnych latach grał w Górniku Zabrze, Pogoni Szczecin, Widzewie Łódź i nie tylko.

10 aktorów, o których nie wiedzieliście, że są muzykami | To Się Kręci #35

Michał Probierz - wiek, wzrost

Ile lat ma Michał Probierz? Trener urodził się 24 września 1972 w Bytomiu, więc jak łatwo można obliczyć ma 51 lat. Internautów zastanawia także to ile wzrostu ma Michał Probierz i nie jest to żadna tajemnica. Mężczyzna mierzy 174cm wzrostu.

Michał Probierz - żona, dzieci

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? O życiu prywatnym nowego trenera nie dowiemy się zbyt wiele. Znaleźć można informacje, że jest on po rozwodzie. Według "Przeglądu Sportowego" Probierz ma trójkę dzieci oraz dwoje wnucząt.

Michał Probierz - gdzie mieszka

Michał Probierz po zwolnieniu Fernando Santosa został wybrany na nowego trenera Reprezentacji Polski, dlatego w internecie coraz częściej pojawia się pytanie gdzie mieszka. Okazuje się, że na stałe trener zamieszkuje Białystok.

Michał Probierz - kariera

Kariera Michała Probierza jest bardzo bogata. Mężczyzna nie dość, że grał w wielu klubach, to jeszcze prowadził wiele drużyn. W czasach gry dla SG Wattenscheid 09 był grającym trenerem, zbierając doświadczenie w kolejnych drużynach. Karierę na boisku zakończył przez kontuzję, która przydarzyła mu się w wieku 33 lat. Następnie objął Polonię Bytom (2005-06), a po rocznej pracy przejął drużynę Widzewa Łódź, z którym utrzymał się w Ekstraklasie podczas pierwszego sezonu po powrocie tego zespołu do najwyższej ligi rozgrywkowej. Później Probierz wrócił do Bytomia i tamtejszej drużynie pomógł w utrzymaniu się w Ekstraklasie. W latach 2008-2011 prowadził Jagiellonię Białystok i w sezonie 2009/10 sięgnął z zespołem po Puchar i Superpuchar Polski. Dzięki zakończonym rozgrywkom na czwartym miejscu w tabeli miał okazję wystąpić w europejskich pucharach, w których odpadł po meczu z Arisem Saloniki. Od 4 lipca 2022 roku do 19 września 2023 prowadził reprezentację U-21 z którą udanie rozpoczął eliminacje do młodzieżowego Euro. Teraz głównym celem trenera jest awans na Euro 2024 w Niemczech.

Michał Probierz - zarobki

Wiele osób zastanawia się ile zarabia Michał Probierz i ile będzie wynosić jego wynagrodzenie będąc trenerem Reprezentacji Polski. Zarobki to sprawa indywidualna, którą osoby publiczne zachowują dla siebie, jednak według informacji znajdujących się w sieci, we wcześniejszych klubach Probierz otrzymywał nawet 120 tysięcy złotych miesięcznie.

Sonda
Czy Michał Probierz będzie dobrym trenerem Reprezentacji Polski?
Listen on Spreaker.