Zegar

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zmiana czasu na zimowy w Polsce w ten weekend. O której godzinie?

2021-10-28 10:34

Zmiana czasu na zimowy zbliża się wielkimi krokami. Już w ten weekend Polacy będą musieli cofnąć wskazówki zegara o godzinę, co oznacza, że w nocy z soboty na niedzielę będziemy mogli pospać dłużej. Kiedy dokładnie będzie miała miejsce zmiana czasu w Polsce? O której godzinie należy przestawić zegarki?

Zmiana czasu 2021 w Polsce - kiedy i o której godzinie nastąpi zmiana czasu na zimowy? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje coraz więcej osób. Jak doskonale wiadomo, czas zimowy zaczyna obowiązywać w ostatni weekend października. W tym roku będzie to noc z 30 na 31 października, czyli sam koniec miesiąca. Jak co sezon, zmiana czasu budzi wiele emocji. Wielu przeciwnych temu rozwiązaniu osób argumentuje potrzebę ujednolicenia czasu niekorzystnym wpływem zmian na zdrowie i komfort życia ludzi, a także problemami, z jakimi wiąże się przestawianie zegarków. Do najczęściej wymienianych należą zmiany w transporcie publicznym oraz utrudnienia związane ze skorzystaniem z bankowości, bowiem banki często decydują się na wyłączenie serwisów transakcyjnych, by dostosować się do nowych warunków.  O której godzinie zmiana czasu na zimowy w Polsce?

Sonda
Jesteś za zniesieniem zmiany czasu?

Zmiana czasu 2021 w Polsce - o której?

Zmiana czasu z letniego na zimowy będzie miała miejsce, przypominamy, w nocy z 30 na 31 października. Oczywiście w urządzeniach elektronicznych godzina zmieni się sama. W przypadku zegarków tradycyjnych, wskazówki należy przestawić z 3:00 na 2:00 w nocy. Warto wspomnieć też o tym, że Komisja Europejska od dłuższego czasu pracuje nad rozwiązaniem, które znosiłoby zmianę czasu. Bardzo możliwe, że od przyszłego roku nie będzie ona już obowiązywała.

Dawid Kwiatkowski - piosenka Nieważne PIERWSZY RAZ na żywo w ESKA LIVE
Źródło: Zmiana czasu na zimowy w Polsce w ten weekend. O której godzinie?