Zima stulecia 2022 nadchodzi? Pierwsze MOCNE uderzenie to pewniak!

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Zima stulecia 2022 nadchodzi? Pierwsze MOCNE uderzenie to pewniak!

Zima stulecia 2022 nadchodzi? Pierwsze MOCNE uderzenie to pewniak!

2021-11-25 14:14

W najbliższy weekend spodziewamy się pierwszych w tym sezonie intensywnych opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, ostrzegając kierowców przed trudnymi warunkami na drogach. Jak dodano, w niektórych miejscach temperatura minimalna może spaść poniżej 0 stopni Celsjusza. Jaka jest prognoza pogody na najbliższe dni? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Zima stulecia 2022 nadchodzi? Uderzenie chłodu i pierwsze intensywne opady białego puchu to obraz, jaki zaskoczy nas w ostatni weekend listopada. W najbliższy weekend spodziewamy się pierwszych w tym sezonie intensywnych opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem, zrobi się też chłodniej. Uwaga, warunki na drogach mogą być trudne, będzie ślisko, czytamy w komunikacie Instytutu poświęconym warunkom meteorologicznym w ten weekend. Jak poinformowano, już 26 listopada 2021 około południa strefa opadów śniegu i deszczu ze śniegiem nasunie się od południa nad obszar województw opolskiego, śląskiego oraz małopolskiego. Do piątkowego wieczoru miejscami spaść może do 10 cm śniegu. Opady te w nocy będą przemieszczać się w kierunku północno-wschodnim, nad Ziemię Świętokrzyską, częściowo Lubelszczyznę, Mazowsze oraz woj. łódzkie po Podlasie, wymienia IMGW. Jak podkreśla, miejscami będą one intensywne. Lokalnie spadnie do 10 cm śniegu.

Śnieg w Polsce 2021. To już definitywny początek zimy?

Krakowskie ZOO zimą

Zima w Polsce 2021 - kiedy spadnie śnieg?

W sobotę, 27 listopada 2021 opady odsuną się nad północny wschód kraju. Miejscami spaść może tam do 8 cm śniegu. Zrobi się też chłodniej - temperatura minimalna wyniesie od -2 st. do 2 st. Celsjusza, natomiast temperatura maksymalna - od 0 st. do 2 st. Jedynie w niedzielę na wschodzie kraju termometry pokażą do 6 stopni Celsjusza. Jak podkreśla IMGW, opady śniegu i deszczu ze śniegiem będą znacząco utrudniać warunki na drogach. Od piątkowego popołudnia zalegać może pokrywa śnieżna lub błoto pośniegowe, a w sobotni poranek topniejący miejscami śnieg może zamarzać, przez co śliskie będą jezdnie i chodniki.

Intensywne opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu możliwe są również w niedzielę oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek, tym razem w zachodniej połowie kraju. Miejscami spaść może do 10-15 cm śniegu. 

Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?
Źródło: Zima stulecia 2022 nadchodzi? Pierwsze MOCNE uderzenie to pewniak!