Nauka zdalna

i

Autor: Gabrielle CEZARD/SIPA/SIPA/East News

Zdalne nauczanie 2022 skrócone. Ci uczniowie mogą wrócić do szkół przed 28 lutego!

2022-02-02 12:53

Nauka zdalna w Polsce trwa w najlepsze, tak samo jak ferie zimowe. I choć odwieszenie zajęć stacjonarnych miało nastąpić w ostatnim dniu lutego, najnowsze stanowisko Ministerstwa Edukacji i Nauki sugeruje co innego. Niewykluczone, że zdalne nauczanie zostanie skrócone. Uczniowie z tych województw mogą wrócić do placówek szybciej!

Nauka zdalna 2022 skrócona - to jeden z najnowszych pomysłów Ministerstwa Edukacji i Nauki. W związku z rekordem liczby zakażeń w Polsce podjęto decyzję o wprowadzeniu nauczania zdalnego na terenie całego kraju. Zawieszenie zajęć stacjonarnych nie dotyczy jednak wszystkich uczniów. 27 stycznia na tryb zdalny przeszli jedynie uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. W przypadku młodszych roczników zajęcia odbywają się tak, jak dotychczas. Według deklaracji ministra edukacji okres nauki zdalnej miał trwać do 27 lutego, czyli do końca ferii zimowych. Niewykluczone jednak, że dzieci i młodzież wrócą do placówek wcześniej. Najnowsze stanowisko Ministerstwa Edukacji i Nauki zakłada odwieszenie zajęć stacjonarnych dla przynajmniej pięciu województw, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna. O których województwach mowa? 

Sonda
Czy nauka zdalna 2022 powinna zostać skrócona?

Nauka zdalna skrócona - województwa

Choć żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte, członkowie resortu zapewniają, że analizują sytuację i nie wykluczają wcześniejszego odwieszenia zajęć stacjonarnych dla uczniów, którzy zakończyli już ferie zimowe. Gdyby decyzja zapadła jeszcze w tym tygodniu, do placówek wróciliby uczniowie zamieszkujący następujące województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie oraz wielkopolskie. To właśnie oni rozpoczęli ferie zimowe w I turze i zakończyli je 30 stycznia.

Przyglądamy się sytuacji w poszczególnych województwach i jeżeli będzie ona dobra, to zdecydujemy się na skrócenie czasu nauki zdalnej - oznajmił na antenie radiowej Trójki wiceminister edukacji, Tomasz Rzymkowski.

Przed nami jeszcze ostatnia tura ferii zimowych. 14 lutego przerwę od zajęć rozpoczną mieszkańcy województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Źródło: Zdalne nauczanie 2022 skrócone. Ci uczniowie mogą wrócić do szkół przed 28 lutego!