słońce

i

Autor: pixabay.com

Zaćmienie Słońca w Byku. Co oznacza? Przeznaczenie jest blisko

2022-04-22 10:26

2022 rok to prawdziwa gratka astrologiczna i astronomiczna. 30 kwietnia spotkamy się z pierwszym w tym roku zaćmieniem Słońca, które znajdzie się pod znakiem Byka. Choć widowisko nie będzie tym razem widoczne z Polski, nie oznacz to wcale, że objedzie się bez konsekwencji dla nas. Co przyniesie zaćmienie Słońca w Byku? Na pewno będziemy musieli uważać ze swoimi pragnieniami

Zaćmienie Słońca to zjawisko, do którego dochodzi podczas gdy Słońce, Ziemia i Księżyc ustawiają się w jednej linii. Księżyc zasłania wtedy część gwiazdy odbierając jej przy tym możliwość pełnego oświetlania Ziemi. Zazwyczaj widowisko takie trwa jedynie chwilę i nie jest widoczne ze wszystkich części świata. Dlaczego? Dlatego, że podczas gdy na jednej półkuli jest dzień, na drugiej przecież jest noc. 

Gorąca 20 radia ESKA - notowanie 22.04.2022

Zaćmienie Słońca 2022

W 2022 roku zaćmienia Słońca będą dwa. Pierwsze 30 kwietnia, drugie 25 października. To pierwsze będzie widoczne z okolic południowego Pacyfiku i Ameryki Łacińskiej, to październikowe z kolei będzie można już obserwować w Polsce, ale o tym będziemy informować na bieżąco. Zostańmy przy kwietniu - skoro wiemy już jak to będzie wyglądać w kwestii astronomicznej, to pora na tę bardziej spirytualną. 

To, że czegoś nie widać, nie oznacza, że nie zostawi po sobie śladu i tak właśnie będzie z zaćmieniem, do którego dojdzie pod znakiem Byka. Samo zaćmienie to zazwyczaj czas intensywny - pragniemy wtedy zmian, myślimy o podejmowaniu drastycznych kroków. Energia ta może pozwolić nam na wzmocnienie swoich pragnień lub ich zdefiniowanie. Musimy być jednak rozważni - zaćmienie to przeznaczenie, więc co ma się wydarzyć, to się wydarzy, by nas do niego zbliżyć. Nie możemy jednak działać pochopnie i zanim zrealizujemy swój "genialny plan" weźmy trzy głębsze oddechy.

Zaćmienie Słońca w Byku 

Zaćmienia są intensywne, niepoukładane, pełne chaosu i emocji. To 30 kwietnia będzie jednak stabilne, a wszystko to dzięki energii Byka. Byki właśnie takie są - wiedzą czego chcą i nie dają się ponieść wahaniom emocji, nastrojów, energii innych. Dzięki temu możemy podczas energii zaćmienia stawać bardziej twardo po ziemi.

Sonda
Pełnia Księżyca - czy dobrze śpisz w nocy?
Źródło: Zaćmienie Słońca w Byku. Co oznacza? Przeznaczenie jest blisko