Msza święta

i

Autor: Pixabay

Wielki Post 2022 - kiedy się zaczyna, a kiedy kończy? Czemu służy czas wielkiej pokuty?

2022-02-08 13:00

Wielki Post jest ważnym okresem czasu dla wszystkich katolików. To kilkadziesiąt dni przygotowań do świat wielkanocnych. To także czas, który ma dla nich zakończyć etap hucznej karnawałowej zabawy. Kiedy zaczyna się Wielki Post? Jaki jest jego powód i cel? Informacje na ten temat podajemy w ESKA.pl.

Kiedy zaczyna się Wielki Post? To pytanie z pewnością zadaje sobie dużo osób wierzących, które chcą wiedzieć, kiedy muszą rozpocząć okres przygotowań do Wielkanocy 2022. Dla wielu wiernych jest to czas, kiedy zaleca się szczerą modlitwę, pracę nad swoim duchowym wnętrzem, a także wstrzemięźliwość od hucznych zabaw, a w piątki od spożywania mięsa. Dodatkowo w okresie Wielkiego Postu w świątyniach odbywają się nabożeństwa pasyjne, między innymi Gorzkie Żale oraz Droga Krzyżowa, podczas której symbolicznie odtwarza się drogę Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenie go do grobu. Jaki jest powód obchodzenia Wielkiego Postu? Czemu ma to służyć? Na te pytania odpowiadamy niżej.

Tłusty czwartek 2022 - kiedy wypada dzień pączka?

ESKA XD #041 - MORSOWANIE, PRIME MMA, UNCHARTED, ACRAZE

Wielki Post - jaki jest cel?

Wielkanoc to dla osób wierzących święto na cześć zbawienia. W związku z tym chcą obchodzić ten dzień w czystości, odpowiednio przygotowani na przyjście Chrystusa. Wielki Post ma być więc okresem wyciszenia, który przygotuje duszę na tej wyjątkowy dzień. Wstrzemięźliwość od zabawy i pokarmów mięsnych ma z kolei kształtować charakter i uczyć walki z niebezpiecznymi pokusami.

Sonda
Wielki Post - czy trzymasz się postanowień?

Wielki Post 2022 - kiedy się zaczyna?

Zgodnie z tradycją kościelną Wielki Post zaczyna się w Środę Popielcową. Kiedy wypada ona w 2022 roku? Tym razem dzień ten będziemy obchodzić 2 marca. Tegoroczny Wielki Post potrwa do 16 kwietnia, czyli do Wielkiej Soboty.

Źródło: Wielki Post 2022 - kiedy się zaczyna, a kiedy kończy? Czemu służy czas wielkiej pokuty?