Zima w Polsce

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W Polsce jak na Syberii. Siarczysty mróz da się we znaki!

2022-01-25 12:04

Pogoda w Polsce nie przestaje zaskakiwać. Siarczyste mrozy przeplatane są chwilowymi ociepleniami, a opady śniegu opadami deszczu. Synoptycy nie mają wątpliwości, że najbliższe dni mogą przynieść jeszcze mocniej odczuwalne spadki temperatur. Na termometrach zobaczymy nawet kilkanaście stopni na minusie!

Pogoda na styczeń i luty 2022 nie przyniesie zaskoczeń? Fala siarczystych mrozów to coś, na co powinniśmy być przygotowani w najbliższych dniach. Zima 2021/22 dała się we znaki wielu osobom. Wystarczy tylko spojrzeć na ostatnie tygodnie w pogodzie, które obfitowały zarówno w silne mrozy, jak i chwilowe ocieplenia. Synoptycy nie mają jednak wątpliwości, że w najbliższych tygodniach zimowa aura nie odpuści, a dodatnie temperatury zimą będą tylko miłym wspomnieniem. Wszystko wskazuje bowiem na to, że fala mrozów, która już uderzyła do Polski, utrzyma się w naszym kraju przynajmniej do połowy lutego. Nie wszyscy będą jednak mieli do czynienia z podobnymi zjawiskami. W niektórych regionach szczególnie mocno sypnie śniegiem!

Sonda
Czy lubisz śnieg i niskie temperatury w czasie zimy?

Siarczyste mrozy w Polsce

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, szczególnie mroźna była noc z 24 na 25 stycznia 2022, w trakcie której odnotowano 23 stopnie na minusie! I choć w kolejnych dniach będzie trochę cieplej, nie ma mowy o końcu zimy. Jak podają eksperci, najzimniejsza pora roku szczególnie odczuwalna będzie na wschodzie naszego kraju. To właśnie tam można spodziewać się najsilniejszych opadów śniegu. Na pozostałych obszarach Polski raczej deszcz, ewentualnie deszcz ze śniegiem. Wszystko wskazuje na to, że zbliżający się wielkimi krokami początek lutego nie przyniesie zmian w pogodzie. Jak zima, to zima!

Nowy singiel Lanberry to dopiero początek!
Źródło: W Polsce jak na Syberii. Siarczysty mróz da się we znaki!