Wiosna w Polsce

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News

Uderzenie ciepła w Polsce! Przed nami najwyższe od dawna temperatury

2022-03-15 15:51

Początek tygodnia przyniósł tak bardzo upragnione przez wielu ocieplenie. Wskaźniki na termometrach pokazały najwyższe od dawna temperatury, co ucieszyło wszystkie osoby wypatrujące wiosny. Synoptycy nie mają jednak dobrych wieści. Przed nami kolejne załamanie pogody, które, jeśli wierzyć ekspertom, na szczęście nie potrwa długo.

Pogoda na wtorek 15.03 przyniosła oczekiwane przez wielu zmiany. W Polsce można było poczuć wiosnę. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów 15 marca okazał się być najcieplejszym dniem w tym roku. Na południu naszego kraju odnotowano nawet 15 stopni, co jest najwyższym od dawna wynikiem! Synoptycy ostrzegają jednak, że niż, który nadciąga znad Niemiec, może zrujnować pogodę. Przed nami kolejne załamanie, które będzie się objawiać spadkiem temperatury, opadami deszczu, a nawet... deszczu ze śniegiem. Na szczęście będzie to zmiana jedynie chwilowa, choć z pewnością szokująca dla wszystkich wyczekujących wiosny mieszkańców Polski, którzy są już zmęczeni zimą, mrozem i towarzyszącymi nam w ostatnich tygodniach silnymi wichurami. Jak prezentuje się prognoza pogody na drugą połowę marca 2022? Poniżej przybliżamy stanowiska synoptyków.

Sonda
Czy czekasz na wiosnę i ciepłe dni 2022?

Ciepło, załamanie pogody i znowu ciepło

Jak podają synoptycy, niż znad Niemiec da o sobie znać już we wtorkowe popołudnie i utrzyma się przez środę. Różnica temperatur nie będzie bardzo znacząca, jednak chmury, wiatr i równa zeru temperatura w nocy dadzą się we znaki. Dobra wiadomość jest taka, że już 17 marca ponownie zrobi się słonecznie. Eksperci przewidują, że nocami wciąż będzie chłodno, jednak w ciągu dnia możemy spodziewać się wiosennych temperatur. Czy to oznacza, że wiosna 2022 zagości w Polsce na dobre? Wszystko na to wskazuje!

ESKA XD #044 - FAME MMA 13, BRACIA KLICZKO, MUZYKA DO BIEGANIA
Źródło: Uderzenie ciepła w Polsce! Przed nami najwyższe od dawna temperatury