Pączki

i

Autor: Pixabay

Tłusty czwartek 2022 później niż rok temu. Na święto pączka przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać

2022-02-01 12:14

Karnawał 2022 trwa w najlepsze. Jednym z symboli tego wyjątkowego okresu jest oczywiście tak bardzo uwielbiany i wyczekiwany przez wszystkich fanów słodyczy tłusty czwartek. W tym roku na święto pączka przyjdzie nam poczekać odrobinę dłużej niż w zeszłym. Kiedy dokładnie jest tłusty czwartek 2022?

Tłusty czwartek 2022 - kiedy jest? Odpowiedzi na to pytanie coraz częściej poszukują polscy internauci. Święto pączka jest przez wielu uznawane za najlepszy ze wszystkich dni, jakie goszczą w naszym kalendarzu. Tego dnia w końcu można pozwolić sobie na znacznie więcej! Zgodnie z tradycją w tłusty czwartek powinniśmy pozwolić sobie na zjedzenie choć jednego pączka bądź kilku faworków, by mieć szczęście w życiu. O popularności tego nietypowego święta świadczą chociażby kolejki, jakie co roku ustawiają się pod cukierniami w całej Polsce. Dietetycy oczywiście przestrzegają, by nie dać się ponieść i nie zaszaleć z ilością, bo jak wiadomo, cukier nie jest przyjacielem naszego organizmu. W tym roku na nadejście tłustego czwartku trzeba będzie zaczekać trochę dłużej. Ma to oczywiście związek z terminem, w jakim wypadają święta wielkanocne. Kiedy dokładnie wypada tłusty czwartek 2022?

Pączki bez drożdży - przepis na pyszne domowe smakołyki

Sonda
Czekasz na Tłusty czwartek 2022?

Tłusty czwartek 2022 później

W zeszłym roku tłusty czwartek wypadał wcześnie, bo 11 lutego. W tym roku święto pączka będzie można świętować dopiero 24 lutego. Wynika to z faktu, że tegoroczna Wielkanoc wypada w połowie kwietnia, a nie na początku miesiąca, jak w 2021. Jesteśmy jednak przekonani, że i w tym roku dzień będzie cieszył się wielką popularnością wśród Polaków, a w kolejkach do cukierni ponownie trzeba będzie spędzić kilkadziesiąt minut. Wszystko po to, by zjeść chociaż jednego, wymarzonego pączka. Jeżeli natomiast postanowicie sami w tym roku zrobić pączki - najpierw zerknijcie na porady dotyczące ich smażenia, które pomogą wam uniknąć wpadek.

Jak zrobić najlepsze kruche faworki? Oto przepis Beszamel.pl na Tłusty Czwartek
Źródło: Tłusty czwartek 2022 później niż rok temu. Na święto pączka przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać