TELEDYSKI

Te gwiazdy disco polo mają miliony pod teledyskami. Skolim nie jest na pierwszym miejscu

2023-08-28 11:48

Ich teledyski mają miliony wyświetleń w sieci, a na koncertach pod sceną gromadzą się tłumy fanów. Mowa o artystach z branży disco polo, którzy sprawili, że ich piosenki nie dość że otrzymały miano prawdziwych hitów, są nieodłącznym elementem polskich wesel, to rónież notują miliony na YouTube. Sprawdź, kto jest najlepszy i gromadzi najwięcej odsłon pod klipami.

Kto ma najwięcej wyświetleń pod teledyskami? Okazuje się, że w Polsce dają czadu gwiazdy z branży disco polo! Nikt nie lubi, każdy zna. Właśnie tak określa się piosenki, które rządzą na weselach i letnich koncertach. Mowa o disco polo, czyli skocznych piosenkach, przy których chce się tańczyć do białego rana. Gatunek tej muzyki powstał w Polsce w latach 80. i początkowo określało się ją jako muzykę chodnikową lub podwórkową. Z czasem disco polo stało się popularne i zawładnęło sceną muzyczną. Niestety gatunek tej muzyki miał nie tylko wzloty, ale także i upadki. Cieszył się dużą popularnością w latach 90., a na scenie rządizli między innymi: Skaner, Milano, Akcent, Bayer Full, Big Dance, Top One, Shazza, Boys i Fanatic. Niestety na początku XXI wieku nastąpił upadek disco polo, a ci którzy go słuchali byli nawet wyśmiewani! Dobra passa tego gatunku wróciła w 2007 roku i tak już zostało.

SKOLIM - Chce być pierwszym Polakiem, który zrobi miliard!

Gwiazdy disco polo z milionami na koncie

Serwis YouTube istnieje od 2005 roku i umożliwia darmowe publikowanie materiałów wideo. To właśnie tam oprócz muzyki znajdują się vlogi, poradniki, tutoriale i nie tylko. Serwis te wykorzystują oczywiście artyści do promocji swoich teledysków, dzięki którym również zarabiają. Zastanawialiście się kiedykolwiek, kto rządzi w branży disco polo? Od 2022 roku dobra passa należy do Skolima, który przy każdym swoim klipie w jeden dzień od premiery potrafi zgromadzić milion! Najwięcej wyświetleń notuje jego teledysk do piosenki "Wyglądasz idealnie", który na dzień 1 sierpnia 2023 roku, notuje ponad 153 mln odsłon. O wiele więcej milionów udało się zdobyć zespołowi Daj to głośniej pod piosenką "Mama ostrzegała". W ciągu 4 lat, klip notuje ponad 201 mln odsłon. Coś czujemy, że Skolim może pobić ten rekord, gdy jego piosenka osiągnie tyle samo lat od publikacji co numer "Mama ostrzegała".

W galerii na górze artykułu znajdziecie teledyski disco polo, które gromadzą na YouTube miliony odsłon!

Sonda
Lubisz muzykę disco polo?
Listen on Spreaker.