Nauka zdalna od lutego. Dzieci NIE WRÓCĄ do szkół po feriach zimowych? Jest komentarz ministra Niedzielskiego

i

Autor: Unsplash - Thomas Park Nauka zdalna od lutego. Dzieci NIE WRÓCĄ do szkół po feriach zimowych? Jest komentarz ministra Niedzielskiego

Szkoły zamknięte od 14 lutego 2022. Na terenie tych województw nie będzie lekcji!

2022-02-06 10:11

Ferie zimowe trwają w najlepsze, jednak wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Ostatnia tura dwutygodniowego odpoczynku od zajęć dydaktycznych została zaplanowana na 14 lutego 2022 roku. Przypominamy, które szkoły zostaną wtedy zamknięte. Które województwa rozpoczną przerwę zimową od lekcji za dwa tygodnie?

Zamknięcie szkół 14 lutego to coś, na co czekają uczniowie zamieszkujący konkretne województwa. Jak od dawna wiadomo, w tym roku Ministerstwo Edukacji i Nauki powróciło do znanego sprzed pandemii rozwiązania, czyli ustaleniu kilku terminów odbywania się dwutygodniowej przerwy od zajęć dydaktycznych na podstawie miejsca zamieszkania. Ferie zimowe 2022 rozpoczęły się dokładnie 17 stycznia, a ich koniec przewidziano 27 lutego. Koniec ferii jest także planowanym końcem nauki zdalnej, która powróciła 27 stycznia. Polski rząd zdecydował się na ponowne zawieszenie zajęć stacjonarnych ze względu na stale rosnącą liczbę zakażeń w naszym kraju. Nauką zdalną objęci zostali jednak jedynie uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych. Ostatnia tura ferii zimowych została zaplanowana na 14 lutego. Przypominamy, na terenie których województw będą zamknięte szkoły od 14 lutego 2022.

Sonda
Masz już jakieś plany na ferie zimowe 2022?

Zamknięcie szkół 14 lutego 2022 - województwa

Ostatnia, czwarta tura ferii zimowych rozpocznie się w poniedziałek, 14 lutego 2022 roku. Tego dnia upragnioną dwutygodniową przerwę od zajęć dydaktycznych rozpoczną uczniowie zamieszkujący województwa lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie oraz śląskie. W ich przypadku ferie będą trwały do 27 lutego. Na 28 lutego przewidziany został powrót wszystkich uczniów do placówek - tego dnia bowiem ma kończyć się okres nauki zdalnej w naszym kraju.

Kuba Szmajkowski gra w LOVE/SICK
Źródło: Szkoły zamknięte od 14 lutego 2022. Na terenie tych województw nie będzie lekcji!