Sylwester

i

Autor: Mateusz Grochocki Exclusive/East News

Sylwester 2021 - obostrzenia. Godzina policyjna tak jak rok temu?

2021-12-09 15:16

Nowe obostrzenia w Polsce to fakt. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o nowych restrykcjach, do których powinni dostosować się wszyscy mieszkańcy naszego kraju. Sylwester nie będzie wolny od obostrzeń. Czy tak samo jak rok temu 31 grudnia wprowadzona zostanie godzina policyjna? Co wiadomo na temat świętowania ostatniego dnia roku?

Spis treści

  1. Sylwester 2021/22 - obostrzenia

Sylwester - obostrzenia, których należy przestrzegać, to nie żart. W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną polski rząd zdecydował się na podjęcie kolejnych kroków w walce z pandemią. Podczas konferencji prasowej z dnia 7 grudnia minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił szereg nowych restrykcji, które mają obowiązywać na terytorium naszego kraju od 15 grudnia. Wśród nich pojawiła się między innymi mowa o długo wyczekiwanej przez uczniów nauce zdalnej, która stanie się faktem w poniedziałek, 20 grudnia. Zawieszenie zajęć stacjonarnych potrwa do 9 stycznia. Wróćmy jednak do Sylwestra i obostrzeń, jakie zaplanowano na 31 grudnia 2021 roku. Czy podobnie jak w zeszłym roku możemy spodziewać się wprowadzenia godziny policyjnej? Przypomnijmy, że w 2020 roku obowiązywał zakaz przemieszania się w godzinach 19:00 - 6:00.

Sonda
Jakie plany na tegorocznego Sylwestra?

Sylwester 2021/22 - obostrzenia

Jedną z najbardziej radykalnych restrykcji jest zamknięcie w dniu 15 grudnia wszystkich klubów, dyskotek i innych miejsc do tańczenia. Wyjątkiem będzie właśnie noc sylwestrowa z 31 grudnia na 1 stycznia. Tej nocy wszelkie imprezy będą mogły odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym przy zachowaniu maksymalnej liczby uczestników do 100 osób. Warto pamiętać o tym, że limit ten nie dotyczy osób, które posiadają ważny certyfikat covidowy.

Mandaryna o WPADCE w Sopocie
Źródło: Sylwester 2021 - obostrzenia. Godzina policyjna tak jak rok temu?