Jajka na Wielkanoc

i

Autor: Pixabay

Święta wielkanocne 2022 - kiedy wypadają? W tym roku nieco później!

2022-03-13 11:01

Wielkanoc to najważniejsze święta w roku. Dla wszystkich osób wierzących jest to czas celebracji z powodu zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Święta wielkanocne to także czas wolny od pracy, który można zagospodarować w rozmaity sposób. W tym roku święta wypadają nieco później niż rok temu. Kalendarz wielkanocny 2022 znajdziecie w tym artykule.

Kiedy wypadają święta wielkanocne 2022? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje coraz więcej internautów. Wielkanoc to dla wielu wyjątkowy czas. Zgodnie z tradycją w niedzielę i poniedziałek zasiadamy z bliskimi do uroczystego śniadania, w trakcie którego spożywamy poświęcony w Wielką Sobotę pokarm. Dla wszystkich osób wierzących Wielka Niedziela i Wielki Poniedziałek to najważniejsze dni w całym roku liturgicznym. Właśnie w tych dniach wierni wspominają zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Z kolei dla osób niewierzących święta wielkanocne to idealny czas na zaplanowanie długiego weekendu, bowiem zarówno niedziela, jak i poniedziałek są dniami ustawowo wolnymi od pracy. Jak w tym roku wygląda kalendarz świąt wielkanocnych? Kiedy wypada Wielkanoc 2022? Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące obchodów tego ważnego święta prezentujemy poniżej.

Sonda
Wielkanoc czy Boże Narodzenie? Które święta lubisz bardziej?

Kiedy wypadają święta wielkanocne? 

W tym roku Wielkanoc wypada nieco później niż rok temu. Wielki Post, który jest okresem przygotowań do najważniejszego święta dla wszystkich chrześcijan, rozpoczął się dopiero 2 marca. W związku z tym Niedziela Wielkanocna będzie miała miejsce dopiero 17 kwietnia. Dzień później, 18 kwietnia, Polacy świętować będą tzw. lany poniedziałek. 

Marie o Sanah. Mogły nagrać duet!
Źródło: Święta wielkanocne 2022 - kiedy wypadają? W tym roku nieco później!