studia

i

Autor: Gawuc/REPORTER/EastNews

Studia 2021/22 - kiedy zdalne wykłady i ćwiczenia? Studenci są zdenerwowani!

2021-11-17 13:06

Studenci od października 2021 powrócili na swoje uczelnie. Ich zajęcia odbywają się stacjonarnie, jednak zdarzają się przypadki, że niektóre wykłady przerzucone są do internetu. Czy studia zdalne powrócą w pełni? Kiedy może to nastąpić ponownie? Studenci są zdenerwowani!

Studia 2021/22 - kiedy powrót na zdalne? To zastanawia wielu studentów, którzy od października rozpoczęli swój rok akademicki. Ich nauka odbywa się w głównej mierze w sposób hybrydowy. Bowiem niektóre kierunki podzielone są na grupy lub uczęszczają na uczelnie tylko na wybrane zajęcia. Przede wszystkim stacjonarnie odbywają się ćwiczenia, a także zajęcia związane ze sportem, natomiast wykłady przerzucone zostały na specjalną platformę i przeprowadzane są w sposób zdalny. Niestety w związku z wciąż rosnącą liczbą zakażeń na COVID-19, studenci zaczynają martwić się o własne zdrowie i denerwują się, że muszą uczęszczać na zajęcia stacjonarne, gdzie istnieje duże ryzyko złapania infekcji lub koronawirusa. Czy ze względu na dynamiczny rozwój pandemii i rosnącą liczbę zakażeń, studenci wrócą do całkowitej nauki zdalnej?

Piosenki, o których dziś nikt nie pamięta. Kiedyś były to wielkie hity

Studia - kiedy będą zdalne zajęcia?

Czy nauka zdalna powróci w 100% na polskich uczelniach? Choć nie ma oficjalnych rozporządzeń w tej sprawie, niektóre uczelnie decydują się na całkowite przejście na naukę zdalną. Do końca roku 2021 prosto ze swoich domów będą uczyć się studenci WSB, o czym poinformowała jedna z użytkowniczek Twittera. Jak można zauważyć, inni studenci też chcieliby mieć taką możliwość, ponieważ obawiają się, że poprzez uczęszczanie na zajęcia stacjonarne, mogą zarazić się wirusem COVID-19. Niestety na ten moment nie wiemy, czy studenci polskich uczelni wrócą do całkowitej nauki zdalnej w tym roku. Wszystko zależy od rozwoju pandemii koronawirusa, postanowień rządu w tej sprawie i rektorów uczelni.

Sonda
Studia - wolisz zajęcia zdalne czy stacjonarne?
Źródło: Studia 2021/22 - kiedy zdalne wykłady i ćwiczenia? Studenci są zdenerwowani!