Mariusz Szczygieł apeluje do Stinga. Chodzi o wystęop w TVP.

i

Autor: East News

Sting w TVP podczas gali Wiktorów 2022. Mariusz Szczygieł z mocnym apelem do kultowego muzyka

2022-03-22 16:41

Po siedmioletniej przerwie TVP wraca z galą rozdania nagród „Wiktory” i wraca z niemałą pompą, bo gwiazdą wieczoru ma być sam Sting. Jednak występ brytyjskiego muzyka stoi pod znakiem zapytania, gdyż w sieci pojawiają się apele o to, by zorientował się na temat funkcjonowania telewizji publicznej w Polsce. Wypowiedział się min. Maciej Orłoś, Damian Maliszewski czy znany pisarz Mariusz Szczygieł.

Mariusz Szczygieł to polski pisarz, dziennikarz i reportażysta. Laureat Grand Press w kategorii Dziennikarz Roku a przy tym trzykrotny laureat Nike cieszy się w naszym kraju niemałym, poważaniem w kręgach kulturowych. Swoją pozycję postanowił wykorzystać wystosowując apel do samego Stinga. TVP ogłosiło, że ma być on gwiazdą wieczoru podczas pierwszego od siedmiu lat rozdania nagród „Wiktory”.

tak MIESZKAJĄ gwiazdy FAME MMA [LINKIMASTER, NITROZYNIAK] | ESKA XD - Hotplota #44

Drogi Panie Sting, chyba nie wie Pan, że występując na Gali Wiktory TVP, uwiarygadnia Pan tv, która nie ma nic wspólnego z demokratycznymi mediami. Media mają patrzeć na ręce rządzącym, a Telewizja Polska jest tubą propagandową rządu – pisze dosadnie Mariusz Szczygieł.

Każdego dnia w "Wiadomościach" podaje jednostronne informacje, które mają niszczyć ludzi, uderza w demokratyczną opozycję, szczuje na konkretne osoby i całe grupy; popiera odebranie praw kobietom i osobom LGBT – dodaje.

Pisarz wylicza też skrajnie prawicowe połączenia telewizji publicznej z innymi ruchami o tym profilu w Europie. Podkreśla, że występ na gali może postawić Stinga w mało korzystnym świetle.

Źródło: Sting w TVP podczas gali Wiktorów 2022. Mariusz Szczygieł z mocnym apelem do kultowego muzyka