spadające gwiazdy

i

Autor: pixabay.com

Spadające gwiazdy kwiecień 2022 - kiedy na niebie oglądać Lirydy?

2022-04-12 10:39

Fani astronomicznych zjawisk będą zachwyceni! Na kwietniowym niebie pojawią się spadające gwiazdy, które nazywane są Lirydami. Tego wspaniałego zjawiska nie można przegapić! Kiedy oglądać spadające gwiazdy w kwietniu? O której godzinie będą najlepiej widoczne? Najważniejsze informacje na ten temat, takie jak data, godzina oraz ich maksimum, znajdziecie w artykule poniżej.

Kwiecień to wiosenny miesiąc, podczas którego przyroda budzi się do życia. Pojawiają się pierwsze wysokie temperatury, oznaki wiosny, ale również jesteśmy świadkami płatania figli przez pogodę. Czasem słońce, czasem deszcz, a czasem nawet mróz i śnieg. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Kwietniowe niebo obfitować będzie w przepiękne zjawiska astronomiczne! Najpierw będziemy świadkami Pełni Różowego Księżyca, która ukaże się naszym oczom w Wielką Sobotę 16 kwietnia. To jednak nie koniec, ponieważ czeka na nas także noc spadających gwiazd! Na kwietniowym niebie pojawią się Lirydy, czyli jedne z pierwszych obserwowanych rojów meteorów. Co ciekawe ich maksimum może być naprawdę dobrze widoczne nawet gołym okiem. Kiedy i o której godzinie oglądać spadające Lirydy? Fani astronomicznych zjawisk będą zachwyceni!

ZOBACZ TAKŻE: Horoskop na kwiecień 2022 - Różowa Pełnia Księżyca zdziała cuda!

Wiktor Dyduła nie zwalnia tempa. Finalista The Voice of Poland o planach na przyszłość

Lirydy 2022 - kiedy są spadające gwiazdy w kwietniu?

Kwiecień 2022 zapowiada się ekscytująco dla każdej osoby, która kocha patrzeć w niebo! Aktywność Lirydów w tym miesiącu wypada między 16 a 25 kwietnia. Maksimum spadających gwiazd przypada jednak na 21-22 kwietnia. Zjawisko to najlepiej oglądać nocą około godziny 23, ponieważ widoczność spadających Lirydów będzie się stopniowo zwiększała do momentu wschodu Słońca. Tego nie można przegapić!

ZOBACZ TAKŻE: Kobiety które są idealnym materiałem na żonę. Zdradza to ich imię!

Sonda
Lubisz oglądać spadające gwiazdy?
Źródło: Spadające gwiazdy kwiecień 2022 - kiedy na niebie oglądać Lirydy?