Śnieg w Polsce

i

Autor: Wojciech Wojtkielewicz/Polska Press/East News

Śnieg w Polsce 2021. To już definitywny początek zimy?

2021-11-23 14:40

Pamiętacie, jak pisaliśmy o tym, że czeka nas atak zimy w listopadzie 2021? Eksperci pogodowi nie kłamali! Prognoza pogody na wtorek okazała się wielkim zaskoczeniem dla wielu mieszkańców poszczególnych województw, a to wszystko za sprawą... opadów śniegu. Czy to oznacza, że oficjalnie powinniśmy pożegnać jesień i przywitać zimę?

Śnieg w Polsce - komunikat o takiej treści z pewnością zaskoczył niejedną osobę, która po przebudzeniu sięgnęła po telefon i sprawdziła prognozę pogody. Tak jak już informowaliśmy, względnie łagodny listopad był tak naprawdę zapowiedzią tego, co się wydarzy. Eksperci pogodowi nie mieli bowiem wątpliwości, że ostatnie dni tego tygodnia będą obfitować w opady śniegu. Biały puch, dla wielu będący symbolem zimy, posypał się z nieba nawet wcześniej, bo już we wtorek. To właśnie wtorkowy poranek dał poczucie, że można już mówić o nadejściu zimy. Czy rzeczywiście powinniśmy być przygotowani na atak zimy jeszcze w listopadzie? Najnowsze prognozy ekspertów nie pozostawiają żadnych złudzeń. Czas wyciągać z szafy swetry i zimowe kurtki!

Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?

Śnieg w Polsce 2021 - zima nadchodzi?

Redaktorzy portalu Fani Pogody nie mają wątpliwości, że czeka nas mroźna zima. Zgodnie z ich przewidywaniami, wtorkowy poranek przyniósł pierwsze opady śniegu w kilku województwach. Eksperci pogodowi przestrzegają nawet przed nadejściem bestii z południa, czyli niżu, który wytworzył się na południu naszego kontynentu i który niewykluczone, że w krótkim czasie zawita także do naszego kraju. Na ten moment są to jednak pogody długoterminowe. Pewne jest natomiast to, że zimowe akcenty będą nam jeszcze towarzyszyć w najbliższych dniach.

ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY
Źródło: Śnieg w Polsce 2021. To już definitywny początek zimy?