Sławomir Zapała

i

Autor: TOMASZ RADZIK SUPER EXPRESS

DISCO POLO

Sławomir Zapała - wszystko, co musisz wiedzieć o twórcy hitu "Miłość w Zakopanem"

Zastanawiacie się kim jest Sławomir Zapała? To artysta o którym jest naprawdę głośno, ponieważ zdobył ogromną popularność tworząc muzykę typu rock-polo. Okazuje się, że jest również aktorem, który bardzo dobrze radzi sobie na scenie teatralnej. Jako jedyny artysta w Polsce zdobył poczwórną diamentową płytę. Kim jest znany piosenkarz i aktor?

Sławomir Zapała: wiek, gdzie mieszka, dzieci, wzrost, żona, wykształcenie, Instagram - takie frazy są wyszukiwane przez internautów w sieci. Kim jest ten słynny Sławomir? To nie tylko polski wokalista, ale także aktor, performer, konferansjer i prezenter telewizyjny. Zdecydowanie największą rozpoznawalność przyniosła mu premiera piosenki Miłość w Zakopanem. Potem poszedł za ciosem i wydał kolejne hity, które królują na koncertach, a nawet na polskich weselach. Zdecydowanym hitem jest Weselny Pyton, który osiągnął już na samym YouTube ponad 21 milionów wyświetleń. Co ciekawe, Sławomir w 2016 roku był uczestnikiem szóstej edycji tanecznego show Polsatu - Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Następnie widzowie mogli oglądać go w siódmej edycji Twoja twarz brzmi znajomo. Oprócz tego artysta ma na swoim koncie także rolę prowadzącego teleturnieju Big Music Quiz, który emitowany był w Telewizyjnej Jedynce. Co jeszcze musicie o nim wiedzieć?

Sławomir - Co jadł w Tajlandii? (Szybkie Pytania)

Sławomir Zapała - wiek, wzrost

Ile lat ma Sławomir Zapała? Piosenkarz urodził się dokładnie 19 marca 1983 roku w Krakowie. Jak łatwo można obliczyć w 2023 roku świętował swoje 40. urodziny. Z informacji zamieszczonych w internecie wiemy również, że artysta jest wysoki i mierzy około 180 cm wzrostu.

Sławomir Zapała - pochodzenie

Rodzina Sławomira pochodzi ze wsi Konina, która znajduje się w województwie małopolskim, natomiast artysta mieszka obecnie w Warszawie.

Sławomir Zapała - żona, dzieci

Czy Sławomir ma żonę? To nie jest żadna tajemnica. Wybranką serca Sławomira Zapały jest Magdalena Kajrowicz, znana wszystkim jako Kajra. Owocem ich miłości jest syn Kordian, który urodził się w 2016 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Sławomir i jego Miłość w Zakopanem po francusku. Obok tej wersji nie da się przejść obojętnie!

Sławomir Zapała - wykształcenie

Jakie wykształcenie ma Sławomir Zapała? Artysta w dzieciństwie uczęszczał do Nowohuckiego Domu Kultury. W 2006 roku ukończył w Krakowie Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Wystąpił w wielu filmach i serialach, oraz teatrach: Rozrywki, Bagatela, Kamienica, Na Woli oraz Studio. Wykreował w 2014 roku postać o pseudonimie Sławomir, którą wymyślił w trakcie pobytu na Long Island w Nowym Jorku.

Sławomir Zapała - filmy

Sławomir Zapała występował w wielu filmach i serialach. Oto lista najpopularniejszych produkcji z jego udziałem:

  • Karol. Człowiek, który został papieżem
  • 33. sceny z życia
  • Pod Mocnym Aniołem
  • Hotel 52
  • Czas honoru
  • Prawo Agaty
  • Blondynka
  • Ojciec Mateusz
  • Świat według Kiepskich

Sławomir Zapała - Instagram

Sławomir Zapała jest aktywny na Instagramie. Znajdziemy go bez problemu wpisując w lupkę jego imię i nazwisko. Artysta widnieje w aplikacji pod nickiem @slawomir_gwiazda_rock_polo.

Sonda
Czy słuchasz disco-polo?
Listen on Spreaker.