Zadanie na maturze z angielskiego rozbawiło uczniów

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER // Pixabay

Schował 15 tys. w piekarniku i je spalił. To zadanie na maturze z angielskiego rozwaliło maturzystów!

2022-05-06 10:54

Matura 2022 trwa w najlepsze. 6 maja spora część maturzystów zmierzyła się z egzaminem z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Jedno z zadań szczególnie mocno rozbawiło wszystkich zdających. Uczniowie śmieją się, że wychodząc z sali egzaminacyjnej, wynieśli ze sobą naukę na przyszłość, by nie chować 15 tysięcy w piekarniku.

Matura 2022 - język angielski po raz kolejny, jak można wywnioskować z pozostawionych w mediach społecznościowych wpisów, okazał się być najłatwiejszym egzaminem ze wszystkich, do których musieli przystąpić wszyscy maturzyści, by zdać. To też ostatnia część trwającego trzy dni maratonu, który rozpoczął się maturą z języka polskiego. Tradycyjnie arkusz CKE z języka angielskiego na poziomie podstawowym sprawdzał umiejętność pisania, czytania ze zrozumieniem oraz słuchania. Jedna z konwersacji, którą można było usłyszeć w tak zwanej "słuchance", szczególnie mocno rozbawiła wszystkich zdających. Siedzący w sali egzaminacyjnej abiturienci usłyszeli o przygodzie jegomościa, który schował 15 tysięcy do piekarnika. Pech chciał, że żona spaliła wszystkie banknoty, piekąc kaczkę. Po oddaniu arkusza i opuszczeniu placówek maturzyści podzielili się swoimi refleksjami dotyczącymi egzaminu na Twitterze.

Zobacz też: 365 dni na maturze to nie żart! Blanka Lipińska przeprasza wszystkich polonistów

Matura 2022 angielski - słuchanie

Najważniejsze, by z egzaminu dojrzałości wynieść coś dla siebie. Wielu absolwentów szkół ponadpodstawowych śmieje się, że po egzaminie maturalnym z języka angielskiego nie zdecydują się na schowanie pieniędzy w piekarniku. Czy autora tekstu rzeczywiście trochę poniosło? Przypominamy, że arkusze maturalne CKE znajdziecie na ESKA.pl jeszcze dzisiaj, około godziny 14:00.

Natalia Szroeder o braku nominacji do Fryderyka, przyjaźni z Zawiałow i Ochmanie
Źródło: Schował 15 tys. w piekarniku i je spalił. To zadanie na maturze z angielskiego rozwaliło maturzystów!