Reni Jusis

i

Autor: AKPA Reni Jusis

GWIAZDY

Reni Jusis bez tajemnic. Jej hit "Zakręcona" zna każdy, a kim prywatnie jest popularna piosenkarka?

2024-02-16 12:18

"Wszyscy razem w jednym tempie, rusz się zamiast śmiać się ze mnie, jeśli nie chcesz, Twoja sprawa, ja zostaję tu do rana" - tak śpiewa w swojej piosence "Zakręcona" znana i lubiana artystka Reni Jusis. Kim jest prywatnie? Jak zaczęła się jej przygoda z muzyką? Ile ma lat i czy jej serce jest zajęte? Poznajcie ją bliżej, czytając nasz artykuł.

Reni Jusis to polska piosenkarka i autorka tekstów, której hitowy kawałek "Zakręcona" śpiewała dawniej cała Polska. Gdy miała siedem lat zaczęła naukę w szkole muzycznej w klasie fortepianu. Następnie ukończyła liceum w klasie rytmiki, a później w 1998 roku obroniła dyplom na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jej kariera nabrała tempa właśnie w 1998 roku, gdy zachwyciła Polskę rytmicznym numerem "Zakręcona". Pół roku później wydała album o takim samym tytule, który pokrył się złotem! W późniejszych latach swojej kariery, Reni Jusis była uczestniczką pierwszej edycji programu rozrywkowego TVP1 SuperSTARcie w 2014 roku i dziesiątej edycji programu Polsatu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (2019). Wiosną 2023 roku widzowie TVN-u będą śledzić jej zmagania w programie Azja Express.

Walentynki - randka z gwiazdą, prezenty i CEGŁA #EwelinaPyta

Reni Jusis - wiek, wzrost

Ile lat ma Reni Jusis? Artystka urodziła się 29 marca 1974 w Koninie i jak łatwo można obliczyć w 2023 roku skończyła 49 lat. Internauci poszukują także informacji, ile wzrostu ma Reni Jusis? Niestety takiej informacji nie znajdziemy nigdzie w sieci.

Reni Jusis - mąż, partner

Czy Reni Jusis ma męża? Artystka 8 sierpnia 2008 roku w Konstancinie poślubiła wokalistę Tomka Makowieckiego. Ich związek zakończył się jednak rozwodem pod koniec kwietnia 2019 roku. Czy obecnie serce Reni Jusis jest zajęte? Tego nie wiemy.

Reni Jusis - dzieci

Reni Jusis jest mamą dwójki dzieci. Owocem małżeństwa z Makowieckim, jest syn Teofil (ur 1 stycznia 2010) i córka Gaja (ur 5 lutego 2012).

Reni Jusis - utwory

Reni Jusis ma na swoim koncie wiele hitów. Do jej najpopularniejszych piosenek należą takie kawałki jak:

  • Zakręcona
  • Kiedyś Cię Znajdę
  • Ostatni Raz
  • Ćma

Reni Jusis - Zakręcona

Zakręcona to pierwszy solowy album Reni Jusis, wydany w lecie 1998 roku. Płyta została wyróżniona nagrodą polskiego przemysłu fonograficznego Fryderykiem w kategorii "najlepszy album rap/hip-hop", a także uzyskała certyfikat złotej płyty. Zakręcona to także pierwszy singel promujący wyżej wymienioną płytę Reni Jusis, a jego premiera odbyła się na pół roku przed wydaniem albumu. Autorami piosenki są Reni oraz Mic Microphone. 

Reni Jusis - Azja Express

Reni Jusis została uczestniczką 3. edycji programu Azja Express. W programie wystąpiła ze swoim przyjacielem Remigiuszem Dorawa. Ich zmagania będziemy mogli oglądać od 4 marca na antenie TVN.

ZOBACZ TAKŻE: Azja Express 2023 - TRANSMISJA i POWTÓRKI. Kiedy i o której oglądać w tv i online?

Reni Jusis - Instagram

Reni Jusis jest aktywna na Instagramie, a jej konto śledzi tam ponad 20 tysięcy obserwujących. Znajdziecie ją tam bez problemu wpisując jej imię i nazwisko lub oficjalny nick konta @renijusisofficial.

Sonda
Słuchasz muzyki Reni Jusis?
Listen on Spreaker.