Rafał Kozik to objawienie The Voice of Poland 12! To on wygra program?

i

Autor: Jan Bogacz / TVP Rafał Kozik to objawienie The Voice of Poland 12! To on wygra program?

Rafał Kozik to objawienie The Voice of Poland 12! To on wygra program?

2021-11-07 15:58

Rafał Kozik w przesłuchaniach w ciemno, dwunastej edycji The Voice of Poland pokazał, że będzie faworytem do występu w odcinkach na żywo. Zaśpiewał wielki przebój Krzysztofa Krawczyka, czym oczarował widzów, internautów, ale przede wszystkim trenerów. W bitwach było równie dobrze, a w nokautach pokazał, że będzie się liczyć w walce o zwycięstwo.

Rafał Kozik zawodowo pracuje jako specjalista ds. jakości w firmie produkującej elementy karbonowe i studiuje na kierunku Zarządzanie Jakością na Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Wybrał takie studia bo praktycznie stwierdził, że warto mieć konkretny fach w ręku. W rodzinie Rafała nikt nie śpiewa i na niczym nie gra. Rafał przygodę z muzyką i śpiewem zaczął przez przypadek na jednym ze szkolnych występów dostrzegła go nauczycielka od muzyki, Agnieszka Paduszek (Dziwoki) ze Szkoły Podstawowej nr. 21 w Rybniku. Rafał zaczął z pomocą nauczycielki dużo ćwiczyć, wyjeżdżać na konkursy wokalne m.in. w 2008 roku zajął 1. miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Żorach.

Sylwia Grzeszczak - Prawda o nas, wiek, wzrost, mąż, dziecko, zarobki [CIEKAWOSTKI]

Kolońska I Szlugi - byliśmy na planie teledysku sanah! [TYLKO U NAS]

Rafał Kozik - nokauty The Voice of Poland 12

Rafał Kozik w The Voice of Poland 12 wprawił widzów, internautów i trenerów w osłupienie. Wszystko to w przesłuchaniach w ciemno, gdzie zaśpiewał utwór Bo jesteś ty, z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Najbardziej pod wrażeniem byli: Marek Piekarczyk i Sylwia Grzeszczak. To właśnie oni chcieli mieć w swojej ekipie młodego wokalistę. Ostatecznie on sam zdecydował, że swoje umiejętności chce szlifować pod okiem wykonawczyni hitu Małe rzeczy. Rafał Kozik w bitwach pokonał Wiktora Zwierzyńskiego. Panowie wykonali tegoroczny hymn Męskiego Grania, czyli I ciebie też, bardzo.

Kim jest Rafał Kozik? Uczestnik The Voice of Poland zachwycił głosem!

Rafał Kozik w nokautach zmierzył się z kolejnym wyzwaniem. Wykonał melancholijny utwór Another Day, który w 1997 roku stworzył zespół Buckshot LeFonque. Sylwia Grzeszczak była pod wrażeniem umiejętności swojego podopiecznego. Rafał Kozik zaimponował jej na tyle, że postanowiła zabrać go do odcinków na żywo. 

Sonda
Czy Sylwia Grzeszczak sprawdza się jako trener "The Voice of Poland"?
Źródło: Rafał Kozik to objawienie The Voice of Poland 12! To on wygra program?