Marzena Kipiel-Sztuka

i

Autor: AKPA

TEGO O TYM NIE WIEDZIAŁEŚ

Przez lata grała Halinkę Kiepską, jednak kiedyś do aktorki było jej daleko. Marzena Kipiel-Sztuka miała bardzo ciężką pracę!

2024-04-11 15:44

Marzena Kipiel-Sztuka przez lata wcielała się w rolę Halinki Kiepskiej w serialu "Świat według Kiepskich". Nie każdy jednak wie, że zanim została aktorką, zajmowała się całkiem czymś innym. Kobieta miała bardzo wymagającą pracę w Monachium. Nie zgadniecie, jak dawniej zarabiała na życie.

"Świat według Kiepskich" to komediowy sitcom, który przez lata rozbawiał widzów przed telewizorami. Wpadki, przygody i zawirowania Ferdynanda Kiepskiego i jego sąsiadów, śledzili chyba wszyscy! Akcja odbywała się w starej Kamienicy na osiedlu Komandosów, przy ulicy Ćwiartki 3/4 we Wrocławiu, a bohaterowie w każdym odcinku starali się zdobyć pieniądze na życie, jak najmniejszym nakładem sił tak, aby "zarobić, ale się nie narobić". W rolę Ferdynanda, głowę rodziny Kiepskich wcielał się Andrzej Grabowski, natomiast jego zaradną żonę grała Marzena Kipiel-Sztuka. Halinka Kiepska była jedynym żywicielem rodziny. Najpierw pracowała jako salowa, a później jako pielęgniarka i często zmuszała męża, by poszedł do pośredniaka w poszukiwaniu pracy.

Świat według Kiepskich. Tak zmieniła się serialowa Jolasia

Marzena Kipiel-Sztuka. To tam pracowała aktorka przed rolą w serialu "Świat według Kiepskich"

Nie od razu Rzym zbudowano, brzmi popularne przysłowie. Tak jest w przypadku aktorów, którzy nie od razu dostają główne role w produkcjach. Marzena Kipiel-Sztuka, która przez lata grała Halinkę Kiepską, nie miała łatwo. Zanim dostała rolę w komediowym serialu Polsatu, pracowała jako sprzątaczka w Monachium, a wcześniej przez pół roku śpiewała w Omanie. Kipiel-Sztuka nie ma wykształcenia zawodowego. Aktorka jest absolwentką Technikum Budowlanego w Legnicy, a z wykształcenia jest magistrem zarządzania zasobami ludzkimi. Co ciekawe, w latach 1987-1989 pełniła funkcję suflera w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, a później do 2000 roku występowała w Teatrze Dramatycznym w Legnicy. Zaskoczeni?