Prawo jazdy 2021/22 - cena. Ile trzeba zapłacić za kurs i egzamin?

i

Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Prawo jazdy 2021/22 - cena. Ile trzeba zapłacić za kurs i egzamin?

2021-09-28 16:38

Ile trzeba zapłacić za kurs i egzamin na prawo jazdy? Wszyscy, którzy marzą o posiadaniu prawa jazdy muszą przygotować się na duże koszty. Każdego roku przyszli kierowcy wydają coraz większe sumy na kurs przygotowujący do poruszania się po drogach autem. Ile wynoszą ceny w tym sezonie? Podajemy wszystkie ważne informacje!

Prawo jazdy 2021/22 - cena co roku idzie w górę! Prawo jazdy to spory wydatek. Standardowy kurs przygotowujący to 30 godzin teorii i 30 godzin praktyki. Kursanci jednak często dokupują dodatkowy czas na naukę. Poza kosztami lekcji w szkole jazdy, każdy zainteresowany musi przygotować się na wydatki związane związane z egzaminem państwowym. Bardzo często podejść to tego sprawdzianu umiejętności jest kilka, co oczywiście potęguje wysokość opłat. Ile pieniędzy wydamy średnio na kurs i egzamin na prawo jazdy w 2021 roku? Przekonajcie się już teraz!

Kilka głupich manewrów na drodze kosztowało go prawo jazdy

Prawo jazdy - cena kursu

Cena kursu na prawo jazdy różni się w zależności od szkoły. Eksperci wyliczyli jednak średni koszt. Wszyscy, którzy chcieliby dołączyć do grona kierowców muszą przygotować się na wydatek od 2 do 3,5 tysiąca złotych.

Prawo jazdy - cena egzaminu

Po zakończonym kursie należy podejść do egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Tutaj czekają kolejne opłaty. Część teoretyczna wyniesie 30 złotych, praktyczna - 140 złotych.

Źródło: Prawo jazdy 2021/22 - cena. Ile trzeba zapłacić za kurs i egzamin?