Duża dawka słońca, a do końca tygodnia tylko cieplej [Pogoda w Toruniu 08.09.]

i

Autor: pixabay.com

Pogoda długoterminowa marzec 2022 - śnieg, mróz, słońce i deszcze. Jaka pogoda w Polsce?

2022-02-16 16:19

Marzec to miesiąc, w którym pogoda bardzo często zaskakuje i jest nieprzewidywalna. Nie bez powodu wszyscy znamy powiedzenie "w marcu jak w garncu". Polacy są ciekawi, jak będzie w tym roku? Czy będziemy musieli zmagać się z trudnymi warunkami atmosferycznymi? A może przyjdzie już prawdziwa wiosna? Sprawdziliśmy prognozy synoptyków.

Pogoda to bardzo ważna kwestia dla Polaków. Nic dziwnego, ponieważ nasz kraj położony jest w miejscu, w którym warunki atmosferyczne bardzo szybko i gwałtownie się zmieniają. Ma to więc wpływ na nasze codzienne życie. Rok 2022 nie zaczął się przyjemnie pod tym względem. W styczniu musieliśmy zmagać się z wichurami, opadami śniegu czy deszczem. Luty także długo nas nie rozpieszczał. Dopiero pod koniec miesiąca nastąpiło poprawienie pogody. Ludzie zastanawiają się, jak długo trzeba będzie jeszcze czekać na wiosnę za oknem. Postanowiliśmy sprawdzić prognozę na marzec. Czy to koniec zimowych warunków atmosferycznych?

ZOBACZ TAKŻE: Pogoda na Wielkanoc 2022. Długoterminowa prognoza na święta Wielkanocne

ESKA XD #042 - BATMAN, EUROWIZJA, MIŁOŚĆ, SAMOCHODY

Prognoza pogody marzec 2022

Według amerykańskiego modelu klimatycznego CFS temperatura w marcu 2022 będzie na terenie Polski powyżej normy wieloletniej. Oznacza to, że możemy spodziewać się ciepłej, wiosennej pogody. Wyże baryczne mogą jednak spowodować, że pojawią się lokalne burze. Czy trzeba martwić się o śnieg i mróz?

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?

Marzec 2022 - czy będzie zima?

Powrót zimowej pogody to coś, czego nie chce wielu Polaków. Amerykańscy synoptycy uważają, że większego załamania już nie będzie. Nie wykluczają jednak, że pod koniec miesiąca lokalnie pojawią się opady deszczu czy intensywne opady deszczu. Warto jednak zaznaczyć, że model klimatyczny CFS nie zawsze sprawdza się przy prognozowaniu opadów.

Źródło: Pogoda długoterminowa marzec 2022 - śnieg, mróz, słońce i deszcze. Jaka pogoda w Polsce?