pogoda

i

Autor: pixabay.com

Pogoda długoterminowa 2021 - czy będzie jeszcze ciepło?

2021-11-09 13:47

Początek listopada w niektórych krańcach Polski jest bardzo słoneczny. Wiele osób łapie promienie słońca i delektuje się pięknym krajobrazem złotej polskiej jesieni. Mimo iż na niebie pojawia się słońce, temperatura nie jest za przyjemna. Czy będzie jeszcze ciepło? Sprawdźcie długoterminową prognozę pogody na końcówkę 2021 roku.

Pogoda długoterminowa 2021 - czy będzie jeszcze ciepło? Jaka będzie pogoda na koniec 2021 roku? Listopad trwa w najlepsze. Po ciepłych pierwszych dniach miesiąca przyszło ochłodzenie. W niektórych krańcach Polski niebo jest słoneczne, jednak pojawiają się też miejscami spore zachmurzenia, podmuchy wiatru oraz opady deszczu. Wiele osób mimo wszystko zastanawia się, czy będzie jeszcze ciepło, jednak warto pamiętać, że wielkimi krokami nadchodzi zima, dlatego coraz częściej będziemy odczuwać ochłodzenie. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotowali długoterminową prognozę pogody na zbliżający się czas. Okazuje się, że temperatura umiarkowana będzie utrzymywać się do połowy listopada. Później natomiast nadejdzie spore ochłodzenie. Już po 14 listopada, odczuwalne będą przymrozki w nocy, a za dnia będą pojawiać się intensywne opady deszczu lub nawet deszczu ze śniegiem.

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy

Pogoda długoterminowa 2021 - kiedy będzie zima?

Według wstępnej prognozy pogody, opady śniegu oraz powiew zimy, może być odczuwalny około 21 listopada. Należy jednak pamiętać, że pogoda uwielbia płatać figle, dlatego prognoza może się nie sprawdzić. Najbardziej wiarygodną prognozą jest ta, sprawdzana dzień przed dla danego regionu. Co ciekawe, niektóre prognozy pogody mówią też, że w grudniu 2021 roku, możemy spodziewać się więcej opadów deszczu, niż śniegu. Czy tak będzie? Czas pokaże, jednak epizody z wtargnięciem chłodnego powietrza do Polski są bardzo możliwe. W końcu już 22 grudnia rozpocznie się kalendarzowa zima, dlatego opady śniegu nie powinny w tym miesiącu nikogo zdziwić.

Jaka będzie zima 2021/2022? Kiedy spadnie pierwszy śnieg? IMGW podaje prognozy pogody na listopad, grudzień i styczeń

Źródło: Pogoda długoterminowa 2021 - czy będzie jeszcze ciepło?