Pełnia Księżyca

i

Autor: pixabay.com

Pełnia Księżyca - styczeń 2022. Kiedy na niebie pojawi się Księżyc Wilków?

2022-01-03 15:32

Nowy Rok 2022 trwa w najlepsze. Przed nami nowe możliwości, wiele marzeń do spełnienia, a także ciekawe zjawiska, które pojawią się na niebie! Jednym z nich jest Pełnia Księżyca, na którą uwielbia spoglądać wiele osób. Kiedy będziemy mogli oglądać pierwszą Pełnię Księżyca w 2022 roku? Tej daty nie można przegapić!

Pełnia Księżyca - styczeń 2022. Kiedy na niebie pojawi się Księżyc Wilków? Skąd wzięła się nazwa styczniowego zjawiska? Jeszcze nie tak dawno powitaliśmy nowy rok. Każdy ma nadzieję, że będzie on o wiele lepszy od poprzedniego i przyniesie same pozytywne rzeczy. To idealny czas na zmianę otoczenia, rozwój osobisty i przede wszystkim spełnianie marzeń! To także rok, podczas którego na niebie zadzieje się magia. Spadające gwiazdy, bajkowe wschody i zachody Słońca, a także Pełnie Księżyca. Pierwsza ukaże się oczom wszystkich już w styczniu 2022 roku. Co ciekawe styczniowe zjawisko nazywane jest najczęściej Księżycem Wilków lub Wilczą Pełnią. Nazwa ta wzięła się od Rdzennych Amerykanów i Europejczyków, którzy w średniowieczu nazywali styczniową pełnię w odniesieniu do wycia głodnych wilków, które miały problem ze znalezieniem pożywienia w środku zimy. Inne nazwy styczniowej Pełni to Stary i Lodowy Księżyc. Kiedy podziwiać zjawisko w styczniu 2022?

Piosenki o miłości dla zakochanych i nie tylko

Pełnia Wilczego Księżyca - styczeń 2022 [DATA, GODZINA]

Kiedy jest Pełnia Wilczego Księżyca w styczniu 2022? Okazuje się, że zjawisko będziemy mogli podziwiać w całej okazałości już we wtorek 18 stycznia o godzinie 00:51. Pełnia będzie widoczna gołym okiem. Trzymajcie kciuki za dobre warunki atmosferyczne, aby na całego cieszyć się podziwianiem Srebrnego Globu.

Źródło: Pełnia Księżyca - styczeń 2022. Kiedy na niebie pojawi się Księżyc Wilków?