Old Town Road

i

Autor: Youtube.com/Lil Nas X

Oto piosenka z największą liczbą złotych i platynowych płyt na świecie! Pamiętacie ten hit?

2021-09-21 15:29

Wiele piosenek odniosło spektakularne sukcesy. Niektórzy artyści byli w stanie stworzyć przeboje, które zapisały się w historii muzyki. Ostatnio poinformowało, która piosenka zdobyła najwięcej złotych i platynowych płyt w historii. Dla wielu osób będzie to zaskoczenie, ponieważ chodzi o utwór... z 2019 roku!

Która piosenka zdobyła najwięcej złotych i platynowych płyt w historii? Wynik może zaskoczyć nawet największych fanów muzyki. RIAA (Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Nagraniowego) zaktualizowało statystki przyznanych wyróżnień za sprzedaż i streaming. Tym samym okazało się, że mamy nowy największy hit w historii. O jakiej piosence mowa? Chodzi o Old Town Road, który wykonuje amerykański raper Lil Nas X z gościnnym udziałem Billy'ego Ray Cyrusa, ojca Miley Cyrus. Piosenka została wydana 19 lipca 2019 roku i od razu trafiła na pierwsze miejsce notowania Billboard 100. Ze szczytu nie spadała przez wiele tygodni. Utwór został nagrody dwiema nagrodami Grammy w kategoriach Najlepsza piosenka pop w duecie lub grupowa oraz Najlepszy teledysk.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 17.09.2021

Lil Nas X - Old Town Road ft. Billy Ray Cyrus

Old Town Road było jedną z pierwszych piosenek, które zdobyły popularność dzięki aplikacji TikTok. W Stanach Zjednoczonych uważana jest za jedną z najlepszych i najpopularniejszych piosenek wszechczasów. Co ciekawe, w Polsce Old Town Road nie odniosło aż tak spektakularnego sukcesu. W polskich notowaniach dotarło do 8. miejsca.

Lil Nas X - piosenki

Lil Nas X zdobył światową popularność dzięki piosence Old Town Road, ale od tamtej pory nagrał także inne hity. Jego najpopularniejsze kawałki to:

  • Old Town Road (ft. Billy Ray Cyrus)
  • Panini
  • Rodeo (ft. Cardi B, Nas)
  • Montero (Call Me By Your Name)
  • Sun Goes Down
  • Industry Baby (ft. Jack Harlow)
  • Thats What I Want
Źródło: Oto piosenka z największą liczbą złotych i platynowych płyt na świecie! Pamiętacie ten hit?